9
22.12.2020, 17:00Lektura na 2 minuty

Metro 2033 Redux do pobrania za darmo w Epic Games Store

Można to uczcić kubeczkiem grzybowej „herbatki”.


Rafał „hraboll” Pieczka

Odświeżona wersja interaktywnego Metro 2033 to jedna z niespodzianek w świątecznej inicjatywie Epic Games Store. Przez najbliższe 24 godziny możecie odebrać darmowy egzemplarz gry, aby następnie zasmakować w niesamowitym klimacie rosyjskiej apokalipsy.

W ramach singlowej kampanii ruszymy do samego serca moskiewskiego metra. Choć to misja z rodzaju tych niemożliwych, to tylko my (no i jeszcze Artem – główny bohater postapokaliptycznej przygody) możemy ostrzec niedobitki ludzkości przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Scenariusz Metro 2033 bazuje na bestselerowej powieści o tym samym tytule, której autorem jest Dmitrij Głuchowski.

Życie w tunelach metra nie jest ani łatwe, ani przyjemne. To nieustanna walka z przeciwnościami losu. Zmierzymy się nie tylko z przerażającymi mutantami, lecz również z przedstawicielami konkurencyjnych frakcji. W czasach apokalipsy stacje metra to najprawdziwsze twierdze, które rozpaczliwie usiłują przetrwać, tocząc walki między sobą. W pierwszoosobowej strzelance znajdziemy elementy skradanki i survival horroru.

Metro 2033 w edycji Redux oferuje m.in. ładniejszą oprawę wizualną (lepsza fizyka, dynamiczne warunki pogodowe, dopracowane oświetlenie, płynniejsza animacja) oraz udoskonaloną sztuczną inteligencję. Gra jest debiutanckim dziełem studia 4A Games. Ukraiński developer stworzył jeszcze dwie kontynuacje cyklu Metro – o podtytułach Last Light oraz Exodus. Cała dotychczasowa trylogia cieszy się dużym uznaniem wśród recenzentów i graczy.

Bezpłatną kopię Metro 2033 Redux można odebrać W TYM MIEJSCU. Jutro o godzinie 17:00 poznamy tytuł innej darmowej gry.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane