7
14.08.2019, 14:52Lektura na 2 minuty

Metro: 4A Games pracuje nad nową odsłoną

Jeżeli czujecie niedosyt po Metro Exodus, informacja ta powinna was ociupinę ucieszyć.


Witold Tłuchowski

Jak wynika z opublikowanego raportu finansowego, pierwszy kwartał roku 2019 (zaznaczmy: roku finansowego, który rozpoczyna się w kwietniu) był dla THQ Nordic całkiem przyzwoity. Dla graczy ważniejsze jednak jest to, co przy tej okazji ujawniono: dowiedzieliśmy się więc o kolejnym Sainst Row i o tym, że Dead Island 2 zajmie się (znowu) inne studio. W dokumencie nie było jednak słowa o przyszłości ukraińskiej serii Metro, co mogło wzbudzić u niektórych pewne obawy.

Na szczęście wszelkie wątpliwości rozwiał prezes THQ Nordic, Lars Wingefors, który podczas spotkania z inwestorami ogłosił, że 4A Games pracuje już nad następną odsłoną. I nie dodał nic więcej – trudno stwierdzić, czy oznacza to, że możemy spodziewać się czegokolwiek na temat kolejnego Metra podczas Gamescomu. Na pewno za to usłyszymy tam więcej o nadchodzącym DLC do Exodus, Two Colonels.

Cóż, byle do 19 sierpnia – wtedy to o 20:00 THQ (oraz kilkunastu innych wystawców) zaprezentuje nowości ze swojej stajni. Nikt by się chyba nie obraził, gdyby jedną z nich była kolejna część Metra.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane