8.02.2024, 14:30Lektura na 1 minutę

Microsoft ponownie na celowniku FTC. Tym razem chodzi o zwolnienia w Blizzardzie

Federalna Komisja Handlu nie odpuszcza Microsoftowi i zarzuca firmie złamanie obietnic związanych z przejęciem Activision Blizzard King.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Nasza ulubiona telenowela powraca z kolejnym odcinkiem. Poprzedni sezon wydawało się, że zakończono przewidywalnie, czyli przejęciem Activision Blizzard King przez Microsoft, jednak cały czas Federalna Komisja Handlu nie ustaje w staraniach, aby położyć kres tej transakcji. Wydaje się, że tym razem zieloni dali FTC idealne narzędzia do ofensywy.

Chodzi oczywiście o niedawne ogłoszenie zwolnień prawie dwóch tysięcy pracowników, zarówno z Xboksa, jak i właśnie z Activision. Wystarczyło tylko tyle, aby wybudzić z letargu funkcjonariuszy, którzy przygotowali specjalne pismo do sądu apelacyjnego w San Francisco.

Jakie są obiekcje Federalnej Komisji Handlu? Według organu Microsoft złamał obietnicę złożoną przed dokonaniem przejęcia, że obie firmy będą funkcjonować niezależnie od siebie i żadne z nich nie będzie mogło wpływać na funkcjonowanie drugiej. Niedawne ogłoszenie Microsoftu uszczuplające etaty w obu firmach, zdaniem komisji, całkowicie zaprzecza wcześniejszym zapewnieniom. Microsoft nie ustosunkował się jeszcze do zarzutów postawionych przez FTC.

W październiku 2023 roku Microsoft zakończył wielomiesięczny proces przejęcia Activision Blizzard King, zapoczątkowany w styczniu 2022 roku. Korporacja na ten cel poświęciła 68,7 miliarda dolarów.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów425

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze