6
13.10.2023, 13:15Lektura na 2 minuty

Microsoft oficjalnie przejął Activision Blizzard. W końcu

To już oficjalne: Microsoft po prawie dwóch latach sfinalizował przejęcie Activision Blizzard.


Jakub „rajmund” Gańko

Ok, tym razem to już ten moment. Dosłownie kilka godzin temu informowałem was, że brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) zaakceptował przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Była to zarazem ostatnia przeszkoda stojąca na drodze do finalizacji transakcji, więc lada chwila można było oczekiwać oficjalnego komunikatu o wcieleniu jednego giganta w struktury drugiego. Ta chwila właśnie nadeszła.

Panie, panowie, po wielomiesięcznych bojach i komplikacjach mamy to – a konkretnie: Microsoft ma Activision Blizzard w swoich szponach. Nadeszła wiekopomna chwila.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, który znajdziemy na stronie Xboksa, oznacza to, że gigant z Redmond przejął mnóstwo lukratywnych marek: od Pitfalla po Call of Duty, od World of Warcraft po Overwatcha, od Candy Crush Saga po Farm Heroes Super Saga. Phil Spencer w końcu dopiął swego, a jak sam pisze: od wielu lat podziwiał wpływ marek Activision, Blizzarda i Kinga na świat gier i całą popkulturę.


Niezależnie czy chodzi o noce zarwane nad kampanią w Diablo IV z kolegami, zbieranie się całą rodziną w salonie na cotygodniowe sesje Guitar Hero czy zdobywanie niesamowitych rekordów w Candy Crush. Niektóre z moich najważniejszych momentów związanych z grami wiążą się nierozerwalnie z doświadczeniami przygotowanymi przez studia Activision. To niesamowite, że dziś mogę je powitać w szeregach Xboksa.


I tak cała telenowela dobiegła szczęśliwego finału. Nam jako graczom nie pozostaje teraz nic innego jak oczekiwać na konsekwencje tego bezprecedensowego przejęcia. A więc m.in. dołączenie Call of Duty i innych marek do Game Passa, a może nawet odkurzenie tych nieco zapomnianych i porzuconych... Pora rozpocząć festiwal życzeń i giereczkowych marzeń!


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1849

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze