2
29.08.2023, 08:15Lektura na 2 minuty

Microsoft rezygnuje z Game Passa za 4 zł przed premierą Starfielda

Microsoft zmienny jest. Już drugi raz w tym roku blokuje dostęp do usługi za 4 złote.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Od początku istnienia Game Passa istniała możliwość przetestowania usługi przez miesiąc za 4 zł. Niestety dla Microsoftu, bardziej sprytni gracze zaczęli tworzyć multikonta, aby po kolejnych 30 dniach ponownie cieszyć się ogromną biblioteką gier prawie za darmo.

Zieloni latami nie mogli zdecydować się na krok zapobiegający temu zjawisku. Jednak gdy zebrali się na odwagę, żeby usunąć możliwość kupienia Game Passa za 4 zł, to graczy dopadła biała gorączka. Czy firma twardo stała przy swojej decyzji i społeczność musiała pogodzić się z takim stanem rzeczy? No właśnie okazało się, że trochę z tym samozaparciem jest kiepsko, ponieważ podnosząc opłatę za subskrypcję kilka miesięcy później, postanowiono przywrócić możliwość wykupienia Game Passa za 4 złote. Haczyk w tym był taki, że abonament obowiązywał jedynie na 14 dni. Gracze nie byli zadowoleni, ale dla nich był to krok w dobrą stronę.

Skoro czytacie ten tekst, to możecie się domyśleć, że zieloni znowu coś nabroili. Stwierdzili bowiem, że jednak obowiązywanie takiej promocji przed premierą Starfielda jest dla nich finansowo niekorzystne, więc trzeba coś z tym zrobić. No i zrobili. Microsoft ponownie zablokował możliwość kupienia Game Passa za 4 złote. Pozwolę sobie skomentować tę informację, używając ogólnie przyjętego skrótu, na który składa się dwudziesta czwarta litera alfabetu łacińskiego, która graficznie przedstawia się jako ‘X’ oraz czwarta litera alfabetu, która graficznie przedstawia się jako ‘D’ celem wyrażenia mojego rozbawienia i zażenowania treścią, którą właśnie wam przedstawiam.

A tak na poważnie, to z punktu widzenia firmy jest to bardzo zdroworozsądkowe podejście. Jedna z największych premier tego roku trafia od razu do jej usługi, więc przydałoby się na tym wydarzeniu cokolwiek zarobić. Niestety takie podejście do kwestii prawie darmowej promocji na przestrzeni tego roku powoduje większą frustrację niż samo anulowanie promocji. Chociaż to drugie będzie równie irytujące, szczególnie gdy nadchodzi wrzesień, który otwiera sezon dużych premier.

A tak jeszcze przypomnę, że Starfield zadebiutuje na rynku już 6 września na PC oraz Xboksach Series X/S. Gra będzie też dostępna w Game Passie na premierę. Ci, którzy zdążyli wykupić abonament na 14 dni za 4 złote, wyczerpali pewnie swoje szczęście do 2028 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów167

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze