1
28.08.2023, 11:15Lektura na 2 minuty

Starfield: Amerykanin aresztowany za wyciek materiału z gry

W zeszłym tygodniu użytkownik Reddita ujawnił około 40-minutowy materiał ze Starfielda. Władze hrabstwa Shelby w stanie Tennessee aresztowały osobę odpowiedzialną za leak.


Michał „Perzi” Perzanowski

Fani oczekujący na grę Bethesdy dostali niespodziewanie fragment materiału na kilka tygodni przed premierą. Darin Tyrone Harris, znany na YouTubie pod pseudonimem DhavenShadow, opublikował krótki film z recenzją, w którym ujawnił swoją twarz i pochwalił twórców za wynik ich pracy.


Leaker zawartości Starfielda oskarżony o kradzież mienia

Jak dowiedział się serwis Kotaku, odpowiedzialny za wyciek Harris został aresztowany za kradzież mienia o wartości od 2 500 do 10 000 dolarów oraz posiadanie marihuany. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, tak jak do tego, że skradzione kopie Starfielda próbował sprzedać.

Po wycieku materiału z gry Harris miał próbować zbyć kopie Starfielda na japońskiej platformie handlowej o nazwie Mercari. Opublikował filmy, na których pakował i wysyłał sprzedane gry do klientów. Ceny sięgały nawet 650 dolarów za sztukę, a w ofercie, poza standardowymi wydaniami, mogliśmy zobaczyć też kolekcjonerką z unikatowym zegarkiem.

Harris chciał zatrzeć wszelkie ślady. Zaczął 24 sierpnia, gdy wyczyścił swoje konta w mediach społecznościowych ze wszelkiej zawartości. Usunął też wszystkie filmy ze swojego kanału na YouTubie. Na to było jednak już za późno, ponieważ policja z hrabstwa Shelby zdążyła je zabezpieczyć.

Amerykanin stanie przed sądem, choć nie znamy jeszcze szczegółów pozwu Microsoftu i Bethesdy.


Uwaga na spoilery!

Chociaż niektórzy gracze mogą odczuwać ulgę, że leaker został już zatrzymany i kopie gry oraz klucze do nich czekają w wirtualnych magazynach, to pewnych rzeczy nie da się już odwrócić. Jak choćby tego, że fani Starfielda co rusz trafiają na ważne informacje dotyczące rozgrywki, a nawet znaczące spoilery z fabuły gry (choć początek historii poznaliśmy na Gamescomie).

Korzystają na tym niecierpliwi gracze, którzy z wypiekami na twarzy wyczekują na 6 września. Wtedy to Starfield pojawi się na PC oraz konsolach Xbox Series X/S. Gra zostanie uwzględniona w usłudze Game Pass od pierwszego dnia.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze