3
10.06.2022, 10:45Lektura na 2 minuty

Microsoft zamierza wypuścić minimum 5 gier w przyszłym roku podatkowym

Xbox Game Studios dokonało tego w tym roku i nie zamierza obniżać poprzeczki, a może nawet ją podniesie.

Kiedyś po usłyszeniu hasła „Microsoft” wszyscy oczami wyobraźni zobaczylibyśmy w pierwszej kolejności najnowszego Windowsa. Choć to wciąż nie jest wcale tak odległe od prawdy, ponieważ niedawno ukazała się „jedenastka”, a wkrótce wejdzie nawet nowa aktualizacja, tak wiele osób teraz kojarzy Microsoft przede wszystkim z Xbox Game Studios. Na przestrzeni aktualnego roku podatkowego, który w tym przypadku trwa od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2022, amerykański gigant wypuścił 5 gier – całkiem pokaźna liczba, zważywszy na to, że prace nad jednym tytułem potrafią nieraz trwać kilka lat.

Gry, które ukazały się we wspomnianym okresie to:

  • Microsoft Flight Simulator,
  • Age of Empires IV,
  • Psychonauts 2,
  • Halo Infinite,
  • Forza Horizon 5.

Xbox oczywiście jest świadom, że udało mu się osiągnąć coś naprawdę fajnego, zatem nie zamierza sobie obniżać poprzeczki – w następnym roku podatkowym (od 1 lipca 2022 do 30 czerwca 2023) również planuje wypuścić minimum 5 gier. Może więcej, ale na pewno nie mniej.

Co ciekawe, jedynymi zapowiedzianymi (z orientacyjną datą wydania) na ten moment produkcjami są Starfield oraz Redfall – premiery obu zostały niedawno przełożone na początek 2023. Więc dwa tytuły możemy w pewnym sensie odhaczyć, lecz wciąż pozostają trzy. Oczywiście znajdą się gry, które są już w produkcji, tyle że określenie daty jej zakończenia graniczy z cudem – jako przykład możemy wziąć State of Decay 3. Zapowiedziane było w 2020, jednak jeszcze na początku tego roku nie było mowy o rozpoczęciu fazy produkcji, a gdyby tego było mało, organizacja błagała o pomstę do nieba i jeszcze studio zmagało się z oskarżeniami o seksizm.

Wciąż można liczyć na Forzę Motorsport, Avowed, Hellblade 2 czy nawet Perfect Dark lub Fable. Więcej dowiemy się zapewne już w niedzielę na wspólnym pokazie Xboksa i Bethesdy.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów423

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane