1
21.09.2023, 13:15Lektura na 2 minuty

Mortal Kombat 1: Osiągnięcie ze Steama pojawiło się w trailerze gry na Switcha

Jakby problemów ze switchowym portem było mało, to teraz NetherRealm Studios ma na głowie jeszcze to.

Chyba nie przesadzę, gdy powiem, że Mortal Kombat 1 było jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Reboot kultowej serii bijatyk z pewnością wzbudzał zainteresowanie każdego fana gatunku. I o ile gra w wersji na PC czy konsole nowej generacji sprawdza się wyśmienicie i nie można jej zbyt wiele zarzucić (o czym możecie przeczytać w recenzji naszego redakcyjnego kolegi Pawła Kicmana), o tyle port na Switcha to inna para kaloszy. 

Wiadomo, że moc przerobowa handhelda Nintendo jest nieporównywalnie mniejsza od takiego PlayStation 5 czy Xboksa Series X, jednak ten port wygląda dosłownie jak gra z innej epoki. Nic więc dziwnego, że gracze zaczęli wyrażać swoje oburzenie, że pomimo takiego obniżenia jakości grafiki produkcja sprzedawana jest za pełną cenę. Oliwy do ognia dolał premierowy zwiastun, w którym to wyświetla się osiągnięcie ze… Steama.

Wyjaśniałoby to tak dużą rozbieżność między zaprezentowanym nam wyglądem rozgrywki a jego faktycznym stanem. Na potrzeby trailera portu Mortal Kombat 1 na Switcha nagrano gameplay na PC, co ogólnie rzecz biorąc nie jest aż tak nikczemną praktyką jak się wydaje. Jednak w przypadku tej gry różnica jest tak drastyczna, że fani mają pełne prawo wyrażać swoje oburzenie. Zwiastun został usunięty z kanału Nintendo w reakcji na rosnące niezadowolenie graczy.


Mortal Kombat 1 na Switcha ma zostać naprawiony

Ed Boon, reżyser gry i jeden z twórców całej serii Mortal Kombat, w wywiadzie dla BBC zabrał głos w sprawie niedopracowanego portu na Switcha.


Wersja na Nintendo Switcha z pewnością otrzyma aktualizacje. Wiele pojawiających się problemów zostanie na pewno rozwiązanych. Idealnym byłoby dla nas, aby wypuścić taką wersję gry, jakiej naprawdę chcemy. Wszystko, co uznamy za problem, znajdzie się na naszej liście i będzie naprawione.


Dobrze, że twórcy zapowiadają dalsze wsparcie dla gry, ale nie zmienia to faktu, że port nie powinien tak wyglądać na premierę. Cóż, pozostaje teraz jedynie czekać, aż NetherRealm Studios wywiąże się z rzeczonych obietnic.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów133

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze