12.12.2023, 17:30Lektura na 1 minutę
Wideo

Mouse: Nowy zwiastun rysunkowej strzelanki w stylu Cupheada

Oldskulowa animacja w oldskulowej strzelance w stylu Disneya.


Samuel Goldman

Kilka miesięcy temu pisałem o Mouse – produkcji polskiego, niezależnego studia, jaka bierze na warsztat Myszkę Miki i, podobnie jak nieszczęsny „Puchatek: Krew i Miód”, spróbuje pokazać nieco inną stronę popularnych postaci. Tyle, że tym razem nie będzie to horror klasy B, a intrygująca strzelanka z grafiką w stylu animacji z lat 20. ubiegłego wieku, którą w ostatnich latach widzieliśmy chociażby w Cupheadzie.

Opublikowany właśnie zwiastun pozwala rzucić okiem na gameplay, w którym oprócz strzelania, wymierzymy wrogom piąchy w stylu najpopularniejszego szpinakożercy na świecie. Wygląda to naprawdę dobrze, chociaż za chwilę będę musiał nieco zepsuć atmosferę…

Niestety w beczce miodu musi być też łyżka dziegciu – data premiery Mouse nie została jeszcze ujawniona, ale gra ukaże się na pecetach dopiero w 2025 roku. Na stronie internetowej projektu widnieje informacja o PlayStation, Xboksach oraz Switchu, jednak wiemy niczego na temat premiery na konsolach.

Czy nietypowa oprawa wystarczy, by „pociągnąć” ten projekt? A może twórcy szykują coś więcej? Przekonamy się w swoim czasie, bo przed premierą na pewno dostaniemy więcej informacji o Mouse.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1014

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze