3
5.08.2022, 11:49Lektura na 2 minuty

Muzyka z Heroes of Might and Magic III na żywo - na scenie i online

Koncert kameralnego składu Heroes Orchestra odbędzie się w sobotę w Warszawie. Będzie także transmisja online.

Heroes III zapracowało sobie na miano gry kultowej oczywiście przede wszystkim rozgrywką samą w sobie, ale niemałą rolę odegrała też fenomenalna ścieżka dźwiękowa autorstwa Paula Anthony'ego Romero. A dzięki mistrzom z Heroes Orchestra możemy odkrywać ją na nowo w świeżych, rozpisanych na mniejsze i większe składu aranżacjach. Takich jak ta.

Trochę ściemniłem, bo powyższy kawałek to już ścieżka dźwiękowa do drugiej części Heroesów, także wybitnej pod względem muzycznym. Heroes Orchestra przygotowała zestaw nowych aranży (z H2 i H4), które – wespół ze swoimi "klasykami" – zagra w kameralnym, 9-osobowym zespole na scenie warszawskiego Promu, domu kultury dzielnica Saska Kępa.

Bilety zostały już wyprzedane, ale na szczęście przewidziano transmisję online, którą znajdziecie na stronie wydarzenia czy Facebooku orkiestry. Szykują się też kolejne wydarzenia, o których zespół poinformuje niedługo.

Heroes Orchestra
Heroes Orchestra

A przy okazji przypominamy, że trwa Puchar Polski w Heroes III by CD-Action i komentowane przez H3.GG streamy. Rozgrywane w ramach Prologu turnieje Blitz i Jebus Cross znajdują się w fazach ćwierć i półfinałów, a więc coraz bliżej nam do zakończenia pierwszej fazy naszego wydarzenia. Co będzie dalej?

Puchar Polski w Heroes III by CD-Action - roadmapa
Puchar Polski w Heroes III by CD-Action - roadmapa

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

W CDA od czerwca 2021, jestem szefem działów recenzji i publicystyki. O gierkach piszę od 2002 roku: gazetka szkolna, fansite'y, Play, Komputer Świat Gry, Gamezilla, Gamikaze, Rzeczpospolita, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl. Byłem redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów68

Obserwujących14

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane