9
15.03.2023, 20:00Lektura na 2 minuty

Na 22. urodziny Gothica wydawca gry pokazał kolejną nowość

Patrząc po ilości memów i fanowskiego rzemiosła, Gothic obchodzi urodziny 365 dni w roku. THQ Nordic nie musi więc wiele dodawać i postawiło na kolejną ze swoich "zagadek".


Barnaba „b-side” Siegel

Na tym torcie świeczki nie gasną. Całoroczna celebracja Gothica obejmuje takie cuda, jak opowiadanie "Dzienniki z kolonii", powiązany z nimi, cudowny LARP Gothic (bilety na tegoroczną edycję dawno wyprzedane) czy mody dopisujące historie, których zdaniem fanów zabrakło w "jedynce". Ba, świętujemy już nawet urodziny modów.

Dlatego też THQ Nordic, wydawca tytułów z serii Gothic, nie musi w temacie gry z 2001 roku nic dodawać, a jedynie odkrywać kolejne karty nadchodzących produkcji. Tym razem nie chodzi jednak o Gothic 1 Remake, a szykowny port oryginalnych wersji gry na Nintendo Switch.

Gothic 1 na Nintendo Switch
Gothic 1 na Nintendo Switch

Dodać trzeba, że THQ nie zapowiedziało Switchowej wersji wprost, a jedynie zamieszczając sugestywne zdjęcie. Tym razem mamy sugestywny screen ze skrótami pod charakterystyczne dla konsoli Nintendo przyciski ZL i ZR czy krzyżak.


Gothic - jakie gry są w produkcji?

Do tej pory spodziewaliśmy się, że powstaje Gothic II w wersji na Nintendo Switch. Publikacja przez THQ powyższy screena oznacza jednak, że dostaniemy także "jedynkę".

Z kolei w ramach przypominania fanom konsol dzieł Piranha Bytes wydano już port pierwszego Risena na Switcha. Wypadł całkiem nieźle, choć tu i ówdzie działała ociężale. Ciekawe, czy podobny los, czeka kolejne części Risena, a także Gothica 3.

Ale tym, na co fani czekają, jest oczywiście Gothic 1 Remake. Czas mija, a my nadal wiemy o nim bardzo mało i najwyższy czas, żebyśmy dostali konkretną porcję nowych materiałów z Gothic 1 Remake, a nie kolejne już mikroteasery.

Za to makroteaser wrzuciła wspomniana wyżej ekipa LARP Gothic. Oto kilka urywków z wesołego życia w Górniczej Dolinie.

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

Jestem szefem działów online w CD-Action. O gierkach piszę od 20 lat od gazetki szkolnej i fansite'ów, przez Playa, Komputer Świat Gry, Gamezillę, Gamikaze, Rzeczpospolitą, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl, po bycie redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów117

Obserwujących15

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane