Nadchodzi istotna zmiana dla fanów Call of Duty: Black Ops 6. Konsolowi gracze będą mogli wyłączyć crossplay

Fani Call of Duty zdecydowanie mają dziś powód do świętowania. Już o 18.00 ruszy bowiem 3. sezon, który da nam oczywiście nowe misje fabularne, sprzęt oraz mapy. To ostatnie jest chyba najbardziej wyczekiwane, gdyż Activision ogłosiło, że do Call of Duty: Warzone powróci Werdańsk, czyli jedna z ulubionych map społeczności. Sam 3. sezon miał zadebiutować już w marcu, jednak twórcy ogłosili, że muszą przełożyć jego start właśnie na 2 kwietnia.
Oprócz tego co jakiś czas docierają do nas plotki dotyczące sequela Black Ops 6. Miałby on być tworzony z myślą o nowej generacji konsol i na dobre zostawiać za sobą PlayStation 4 oraz Xboksa One. Cóż, do premiery nowego CoDa pewnie jeszcze daleko, także na potwierdzenie takich informacji przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tymczasem wspomniany wcześniej 3. sezon w Call of Duty: Black Ops 6 wprowadza również istotną zmianę dotyczącą funkcji crossplayu. Otóż gracze konsolowi będą mogli od teraz wyłączyć go we wszystkich meczach.
Jak czytamy w opisie patcha oraz na zaktualizowanej stronie Activison dotyczącej crossplayu w Call of Duty: Black Ops 6, gracze konsolowi będą mogli w prosty sposób wyłączyć możliwość zabawy z graczami z innych platform. Wystarczy udać się do odpowiedniej zakładki w ustawieniach sieciowych w menu gry i przełączyć wirtualny przycisk. Jest to o tyle istotne, że posiadacze Xboksów wcześniej nie mogli zrobić tego z poziomu gry, tylko musieli zagłębiać się w ustawienia konsoli.
Co ważne, opcja wyłączenia crossplayu na konsolach istniała już wcześniej, jednak dotyczyła jedynie meczów rankingowych, a teraz zostaje rozszerzona o wszystkie tryby wieloosobowe. Jest to bardzo istotna zmiana dla konsolowych graczy, gdyż dzięki niej będą w stanie unikać pecetowców korzystających z cheatów, którzy w Call of Duty są prawdziwą plagą. Z drugiej strony takie podejście może znacząco wydłużyć czas oczekiwania na mecz, gdyż gracze pozamykają się w swoich „platformowych bańkach”, co utrudni znalezienie partnerów do gry.
Sezon 3. w Call of Duty: Black Ops 6 rusza już dziś o godzinie 18:00.
Czytaj dalej
-
Kolejny Indiana Jones już powstaje? MachineGames przyznaje, że pracuje nad nową...
-
Alan Wake 2, Heroes 3 Complete i inne. Darmowe gry...
-
Microsoft nie zostaje w tyle. Nowy Xbox ma być sprzętem hybrydowym, na którym odpalimy...
-
Battlefield 6 z imponującym startem na Steamie. Gracze masowo rzucili się...