8.04.2022, 08:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Need for Speed 2022 ma trafić tylko na next-geny

Według Jeffa Grubba Electronic Arts ma w tym roku zaspokoić potrzebę prędkości tylko u posiadaczy najnowszych konsol Sony i Microsoftu.


Jakub „rajmund” Gańko

Dziewiąta generacja konsol zawitała pod strzechy prawie półtora roku temu (przynajmniej w domach tych graczy, którym udało się je upolować), tymczasem wciąż żyjemy w pewnym międzygeneracyjnym rozkroku. Być może czas ten dobiega powoli końca, bo najwyraźniej nawet Electronic Arts szykuje się do porzucenia sprzętów ósmej generacji w kontekście jednej ze swoich najważniejszych marek. Tak przynajmniej twierdzi Jeff Grubb.

W najnowszym odcinku Grubbsnax publikowanego w serwisie Giant Bomb, dostępnym dla użytkowników premium, dziennikarz zdradził, że studio Criterion miało porzucić wersje najnowszej odsłony Need for Speeda dla PS4 i Xboksa One.


Nowy Need for Speed ma się wciąż ukazać w tym roku. To prawda, tytuł powinien trafić na rynek w listopadzie. Jeśli jesteś fanem tej serii, który kupił next-genową konsolę, to mam wiadomość: ta odsłona będzie przeznaczona wyłącznie dla tych sprzętów.


Dziennikarz nie wspomniał nic o wersji na PC, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe tradycje serii, takiej też należałoby się spodziewać. Dodał jedynie, że nowy Need for Speed może rozgrywać się w Miami. Warto wspomnieć, że na nim wzorowane było już Palm City z poprzedniej części gry.

Zdaniem niektórych graczy EA zbyt szybko porzuciło poprzednią odsłonę marki: Heat nie doczekał się nawet aktualizacji dla obecnej generacji konsol. Z kolei jego następca, przygotowywany przez Criterion Games, został opóźniony ze względu na oddelegowanie zespołu do prac nad Battlefieldem 2042. Jeśli Need for Speed 2022 ma faktycznie trafić na rynek jeszcze w tym roku, to wciąż wiemy o nim zaskakująco mało (a praktycznie nic). Być może będzie to jeden z tych tytułów, którego zapowiedź zobaczymy z zaskoczenia, skoro w tym roku nie będzie EA Play.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1260

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane