3
24.04.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Niemiecki rząd pragnie, by w Niemczech produkowano takie gry jak Baldur's Gate 3

Pomóc w tym mają liczne dofinansowania.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

18 kwietnia odbyła się gala German Computer Game Awards 2024, na której Everspace 2 zgarnął nagrodę za najlepszą niemiecką grę. Z kolei w kategorii międzynarodowej statuetkę zdobył Baldur’s Gate 3. Pełną listę zwycięzców znajdziecie pod tym linkiem

Niemiecki rząd od lat wspiera swoich twórców gier, dofinansowując liczne projekty (jednym z nich był m.in. Elex 3, który ostatecznie nie dojdzie do skutku w związku ze zwolnieniami w Embracerze) O przyszłości niemieckiej branży gamingowej w trakcie gali wypowiedział się Michael Kellner, zajmujący funkcję osoby odpowiedzialnej za sprawy związane m.in. z sektorem kultury i przemysłów kreatywnych za naszą zachodnią granicą. 


Kreatywność i szerokie spektrum gier produkowanych w Niemczech musi rozrosnąć się jeszcze bardziej, a ten potencjał należy wykorzystać. Jako przedstawiciel rządu zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by ten plan urzeczywistnić poprzez nasz system dofinansowań. Chciałbym, aby tytuły podobne do tegorocznego zwycięzcy w kategorii międzynarodowej były tworzone również u nas. 


Michael Kellner

Dla pełnej jasności dodam, że Kellnerowi chodziło o Baldur’s Gate’a 3. Przy okazji swoje trzy grosze dołożył również Felix Falk, zarządzający German Games Industry Association. 


Po raz kolejny widzimy ogromny potencjał w niemieckiej branży gamingowej, szczególnie w tym roku, w którym dofinansowania pomogły w stworzeniu rekordowej liczby gier. 


Felix Falk

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tegorocznym zwycięzcy w kategorii najlepszej niemieckiej gry, czyli Everspace 2, to możecie przeczytać recenzję naszego redakcyjnego kolegi Krigora.


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów456

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze