3
5.01.2021, 13:56Lektura na 2 minuty

Nintendo Switch będzie najpopularniejszą konsolą 2021

Przynajmniej według analityków.


Witold Tłuchowski

O 2020 można wiele powiedzieć, ale na pewno nie to, że był nudny. Również dla branży gier – nie zabrakło przecież głośnych premier (że wymienię tylko Cyberpunka, drugie The Last of Us, remake Final Fantatsy VII), niespodziewanych sukcesów i czarnych koni (kto mógł np. przewidzieć, że Among Us stanie się najpopularniejsza grą wszech czasów, a szał na nowe Animal Crossing ogarnie cały świat?), a także wydarzeń epokowych (przejęcie Bethesdy przez Microsoft czy premiera nowej generacji konsol). Ba, nawet w ostatnich tygodniach roku nie było za sprawą CD Projektu spokojnie.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że i 2021 zapowiada się całkiem ciekawie. GamesIndustry.biz postanowiło zapytać pięciu analityków o prognozy na najbliższe 12 miesięcy. Choć wszyscy pochylili się nad różnymi segmentami branży, Serkan Toto, Piers Harding-Rolls oraz znany nam dobrze Mat Piscatella byli zgodni co do jednego: PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S nie będą w stanie zdetronizować Switcha w nadchodzącym roku.

Nintendo swoją pozycję zachować ma dzięki wypuszczeniu na rynek „Switcha Pro” (nieoficjalna nazwa projektu, który od jakiegoś czasu jest tajemnicą poliszynela). Do kwestii problemów z produkcją konsol (w końcu borykali się z nią w 2020 wszyscy) nikt się jednak bezpośrednio nie odniósł, choć nastroje są chyba optymistyczne. Według przewidywań pojedynek nowej generacji ma wypaść na korzyść Sony. Analitycy spodziewają także dalszej ekspansji grania w chmurze, choć wciąż z zastrzeżeniem, że nie zastąpi to tradycyjnych konsol czy pecetów.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5497

Obserwujących11

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane