79
3.05.2012, 12:21Lektura na 2 minuty

Notch: "Indyki ratują gry, EA je systematycznie niszczy"

Kilka godzin temu na Steamie pojawił się przeceniony "zestaw gier indie" od... Electronic Arts. Kupić można w nim Shank, Warp, Gatling Gears, czy Deathspank. Zdążyliście już się uśmiechnąć pod nosem widząc "EA" obok "indie" w jednym zdaniu? Nie martwcie się, nie jesteście sami - zrobił to też poirytowany Notch, który ostro skomentował całą sprawę na Twitterze.


Berlin

Z ofertą "EA Indie Bundle" możecie zapoznać się TUTAJ. Do kupienia jest sześć gier przecenionych jako zestaw o 70%, czyli można je wziąć łącznie za 18 Euro (około 75 złotych). Każda z nich jest też przeceniona o 50%, czyli gdybyście brali je pojedynczo, to zapłacilibyście 20 złotych od sztuki.

Z jednej strony - to kolejna oferta, jakich ostatnimi czasy wiele w internecie. Widzieliśmy już na tyle dużo gier udających, że są "prawdziwymi indykami" (Bastion wydawało Warner Bros., czy to jest rzeczywiścia gra niezależna?), że nikogo nie powinno już nic dziwić. Niemniej jednak to właśnie EA, które od dłuższego czasu ciągle i ciągle irytuje czymś społeczność graczy, zasłużyło sobie na komentarz Notcha. Na swoim Twitterze napisał więc dosyć ostre słowa:


EA wydaje "zestaw gier indie"? To nie tak działa, EA. Przestańcie próbować zrujnować to wszystko, zgrajo cynicznych skurczybyków. Cokolwiek to warte - ja już nawet nie określam Mojangu jako studia indie. Vlambeer jest indie, Polytron jest indie (...). Indyki ratują gry, EA je systematycznie niszczy.


 

Zgadzacie się z Notchem, czy nie interesuje was w ogóle "co jest indie a co nie" i cieszycie się, że po prostu możecie kupić tanio kilka fajnych gier?

Redaktor
Berlin

Everybody wants to be a Master — everybody wants to show their skill. Everybody wants to get there faster, make their way to the top of the hill. Each time you try you're gonna get just a little bit better. Each day we climb one more step up the ladder. It's a whole new world we live in — it's a whole new way to see. It's a whole new place, with a brand new attitude. But you've still gotta catch 'em all... And be the best that you can be!

Profil
Wpisów1395

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze