4.01.2024, 18:15Lektura na 2 minuty

Nowy zamek w Heroes 3 odpalimy też na Steam Decku. Oto instrukcja

Pewien użytkownik Reddita wpadł na pomysł, jak możecie odpalić Heroes of Might and Magic 3: Horn of the Abyss na przenośnej platformie Valve. Uwaga, spoiler: działa.

O tym, że trzecie Heroes of Might and Magic jest kultowe i wiecznie żywe, nie muszę chyba mówić. O tym, co w ramach tej „nieśmiertelności” powstaje, jednak warto opowiadać. Za przykłady mogą tutaj posłużyć chociażby nowy zamek dodany do fanowskiego projektu Horn of the Abyss oraz zestaw LEGO zaprojektowany przez Polaka. Brakuje jeszcze, żeby można było grać w Heroesy podczas porannej łazienki. A nie, czekaj…

Użytkownik Reddita – JustMy42Cents – znalazł sposób na to, aby możliwe było zagranie w  produkcję z fanowską modyfikacją na Steam Decku. W dość długim poście przedstawił całą instrukcję instalacji gry na platformie Valve. W dużym skrócie prezentuje się ona następująco:

 1. Przełącz się na tryb komputerowy.
 2. Pobierz instalatory Heroesów w wersji na platformę GOG oraz dodatek Horn of the Abyss (bardzo ważne: nie instaluj steamowej wersji HOMM3).
 3. Dodaj instalatory do steamowej biblioteki.
 4. We właściwościach instalatorów „wymuś” użycie kompatybilnych narzędzi Steam Playa.
 5. Zainstaluj grę oraz dodatek, włączając instalatory z pozycji steamowej biblioteki.
 6. Dodaj launchery gier do biblioteki.
 7. Włącz HD Mod i zaktualizuj go.

Instalator zawiera także opcjonalne punkty, które pomogą poprawić przejrzystość interfejsu, folderów, w którym zainstalowana jest gra, a także mapowanie przycisków i ikon gry na Steam Decku. Pełną instrukcję instalacji i konfiguracji Heroesów znajdziecie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów341

Obserwujących4

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze