4
26.04.2024, 10:00Lektura na 1 minutę

Nudzicie się w pracy? Zagrajcie w Fallouta w... Excelu

Tytułowa produkcja raczej nie wpisuje się do kanonu, co nie zmienia faktu, że może nieco umilić dzień.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Stworzona przez jegomościa kryjącego się pod pseudonimem Dynamic Pear gra działa całkowicie w obrębie Excela i zabiera nas na pustkowia Mercer, gdzie musimy rozwiązać szereg zadań mających na celu ustalenie miejsca pobytu nadzorcy Krypty 11. Dokonać tego możemy poprzez eksplorację kanciastej mapy i odwiedzanie lokacji, w których pozyskujemy szczątki niezbędnych informacji.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=jh-42-7L7B0

Pchanie fabuły do przodu nie jest jednak naszym jedynym zajęciem w excelowej odsłonie Fallouta, jako że istotnym elementem zabawy jest także tocząca się w turach walka, której założenia są zbliżone do potyczek znanych z papierowych gier RPG pokroju Dungeons & Dragons.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=jh-42-7L7B0

Walka pozwala rozwijać naszą postać, odblokowywać nowe umiejętności i po prostu dobrze się bawić, jednocześnie udając, że spędzamy czas w produktywny sposób.

Z krótkim filmem prezentującym założenia gry oraz opisującym jej rozgrywkę możecie zapoznać się poniżej:

Jeśli zaciekawił was ten projekt, Dynamic Pear opracował wiele różnych gier działających w obrębie arkusza kalkulacyjnego Microsoftu, a z jego twórczością możecie zapoznać się na kanale YouTube dostępnym w tym miejscu. Z kolei przedstawiony powyżej tytuł możecie pobrać bezpośrednio stąd.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów950

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze