5
26.11.2021, 09:55Lektura na 2 minuty

Odświeżone Pokémon Diamond i Pearl drugą najlepszą premierą w historii Switcha w Japonii

Remaki ustąpiły pola jedynie Animal Crossing: New Horizons, ale to chyba nikogo nie zaskakuje.

Po premierze Sword/Shield stało się jasne, że powolna ewolucja formuły serii może nie być dłużej najlepszym rozwiązaniem (nawet jeśli nie znajduje to potwierdzenia w sprzedaży). Game Freak postanowiło więc przynieść Pokémonom rewolucję, pierwszy raz w swojej historii serwując fanom prawdziwą zmianę koncepcji w Legends: Arceus – przynajmniej na papierze, bo przez te wszystkie lata nauczyliśmy się, że odrobina sceptycyzmu nikomu jeszcze nie zaszkodziła.

By jednak miłośnicy tradycyjnego dla cyklu gameplayu nie poczuli się zaniedbani, Nintendo przygotowało (rękoma studia ILCA) remaki obchodzących w tym roku 15 urodziny Pokémon Diamond i Pearl. Premiery doczekały się one w zeszłym tygodniu i już teraz wiadomo, że mogą stać się jednym z największych hitów Switcha.

Jak informuje magazyn Famitsu, w zeszłym tygodniu (tj. w ciągu trzech dni od debiutu) Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl sprzedały się w Japonii w liczbie blisko 1,4 miliona kopii. Jedyną produkcją, jaka osiągnęła w historii Switcha lepszy wynik w tym kraju, jest bezkonkurencyjne Animal Crossing: New Horizons – w tym czasie znalazło 1,8 miliona nabywców. Warto zaznaczyć, że mowa jedynie o sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Premiera remake'ów zwiększyła też zainteresowanie samym Switchem: w tym okresie zakupiono 90 tysięcy egzemplarzy konsoli więcej niż w poprzednim tygodniu.

W 2006 Diamond i Pearl osiągnęły w ciągu czterech dni sprzedaż sięgającą 1,5 miliona sztuk.

Gra świetnie poradziła sobie także w Wielkiej Brytanii. Jak informuje GameIndustry.biz, jej pudełkowa wersja zadebiutowała w zeszłym tygodniu na szczycie listy bestsellerów (pierwsze miejsce Brilliant Diamond, tuż za nim Shining Pearl), wyprzedzając Battlefielda 2042, a także takie hity jak Call of Duty: Vanguard i FIFA 22.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5497

Obserwujących11

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze