16.11.2023, 19:32Lektura na 2 minuty
Wideo

Outcast – A New Beginning: Nowy zwiastun poświęcono w całości walce

Sequel Outcasta zaproponuje dynamiczną, trochę staroszkolną walkę i modułową broń, pozwalającą na dostosowanie arsenału do swojego stylu rozgrywki.

Przy okazji jednego z poprzednich materiałów z nowego Outcasta pisałem, że pierwsza część zrobiła na mnie spore wrażenie, bo w swoich czasach była małą rewolucją, która niestety nie trafiła do serc wielu graczy. W ten sposób seria wylądowała w lodówce na dwie dekady, a zapowiedziany w 2021 roku sequel zdecydowanie nie planuje niczego podbijać, ani rewolucjonizować. Na pierwszy rzut oka widać, że poprzeczka dla nowego Outcasta ustawiona została stosunkowo nisko.

Nowy materiał, koncentrujący się na walce także to potwierdza, ale po obejrzeniu zwiastuna kilka razy jestem zdania, że to całkiem dobra wiadomość. Zaraz wyjaśnię, na razie zobaczcie sami:

W recenzji Evil Westa, produkcji rodzimego Flying Wild Hog Siekiera pisał, że gra jest żywcem wyjęta z siódmej generacji konsol, co widać było m.in. w liniowej konstrukcji świata oraz braku zbędnych ozdobników, a skupieniu się tylko na akcji. Outcast – A New Beginning wygląda jak coś podobnego – akcyjniaka w niedużym, ale otwartym świecie, w którym tworzymy ze znajdywanych części nową broń, śmigając na jetpacku podczas dynamicznych walk. Na Złym Zachodzie bawiłem się nawet dobrze i tutaj liczę na podobne doświadczenia.

Jeśli chodzi o pukawki, to każdy znajdzie coś dla siebie, bo po zsumowaniu wszystkich dostępnych modułów (24, w tym 8 podwójnych oraz 6 miejsc na broń) uzyskujemy całkiem interesującą liczbę kombinacji. Do tego tarcza, a także specjalne moce po wypełnieniu misji dla lokalnej ludności i w ten sposób mamy wystarczający arsenał do walki z licznymi przeciwnościami losu, których na powierzchni Adelphy nie brakuje… Outcast – A New Beginning nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale grę możecie dodać do listy życzeń na Steamie.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów966

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze