6
27.02.2024, 09:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Pentiment działa lepiej na PS5 niż na Xboksie Series X

Teoretycznie mocniejsza konsola radzi sobie gorzej z Pentimentem niż słabszy konkurent od Sony.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Pentiment to małe arcydzieło branży gier wideo i gdyby nie Game Pass, prawdopodobnie nigdy by nie powstał. Dziękujmy więc czasami światu za takie zbiegi okoliczności, które pozwalają dostarczyć nam wyjątkowe dzieła. Teraz inny taki przypadek sprawił, że otrzymaliśmy naprawdę absurdalną sytuację związaną właśnie z Pentimentem.

Jak wiemy od niedawna, część gier spod szyldu Xboksa ma trafić również na konsole PlayStation. Chodzi mianowicie o Sea of Thieves, Hi-Fi Rush, Grounded oraz właśnie Pentiment. I ten ostatni wywołał niemałe poruszenie wśród graczy, bowiem okazało się, że na konkurencyjnym sprzęcie spisuje się znacznie lepiej niż na Xboksie Series X. 

Na PS5 gra działa w 120 klatkach na sekundę, podczas gdy na konsoli Microsoftu widzimy „jedynie” 60 fps-ów. Podobna sytuacja ma miejsce przy kolorystyce. PlayStation oferuje żywszą i bardziej przykuwającą oko paletę kolorów w porównaniu ze swoim amerykańskim konkurentem.

Sytuacja, kiedy na sprzęt konkurencyjnej firmy wydajesz lepiej działający produkt, niż na własną platformę, która dała ci możliwość stworzenia takiej produkcji, wydaje się być „lekko niezręczna”. Jak więc wybrnął z tego reżyser Pentimenta? Stwierdził, że to tylko bug, który zostanie naprawiony w następnej aktualizacji.

Krótko mówiąc: błąd, którego Obsidian Entertainment nie naprawiło od premiery w 2022 roku i zdawało sobie sprawę z jego istnienia, zostanie poprawiony dopiero teraz, ponieważ fani zwrócili uwagę, że twórcy wykonali lepszą robotę dla konkurencji niż dla oryginalnego wydawcy. Witajcie w Uniwersum Xboksa.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów330

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze