1
25.01.2024, 09:15Lektura na 2 minuty

People Can Fly też zwalnia. Twórcy Outriders pożegnali ponad 30 osób

People Can Fly jest kolejną firmą produkującą gry, która w tym roku zwalnia pracowników.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

24 stycznia w polskiej firmie People Can Fly zwolniono ponad 30 osób. Według Kotaku cięcia dotknęły jedynie osób pracujących nad niezapowiedzianą jeszcze grą o kryptonimie Project Gemini, która ma być wydana przez Square Enix. Twórcy Outriders potwierdzili, że w studiu miały miejsce zwolnienia.

Dyrektor ds. rozwoju firmy, Adam Alker, w e-mailu przekazanym Kotaku i wysłanym do pracowników wyjaśnił, że ze względu na m.in. ograniczenia budżetowe firma pożegnała ponad 30 osób.


Rozumiemy, że ta decyzja ma wpływ na każdego z was i chcemy wyrazić naszą wdzięczność za waszą ciężką pracę, poświęcenie oraz dotychczasowy wkład. Osobom, które muszą opuścić studio z powodu tych zmian, przekazujemy nasze szczere uznanie za umiejętności i wiedzę, które wnieśliście do zespołu. Będziemy trzymać kciuki za wasze kolejne kroki w tworzeniu gier i oferujemy nasze wsparcie.


Adam Alker

Polskie studio współpracowało wcześniej ze Square Enix przy looter shooterze Outriders z 2021 roku. W 2023 r. potwierdzono, że Projekt Gemini jest w fazie rozwoju, a jego premiera planowana jest na 2026 r. Trudno powiedzieć, czy zwolnienia w firmie nie wpłyną na przesunięcie daty premiery gry.

Według źródeł Kotaku pracownicy z Polski otrzymają trzymiesięczny okres wypowiedzenia i w tym czasie będą kontynuować pracę. Ci spoza Polski do końca tygodnia odejdą ze stanowisk.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów270

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze