9.02.2024, 15:30Lektura na 2 minuty

Persona 3 Reload to najszybciej sprzedająca się gra Atlusa

Mamy dopiero drugi tydzień lutego, a Sega ma kolejny hit w tym roku, czyli Personę 3 Reload.

Można było się spodziewać, że Persona 3 Reload przyciągnie sporą liczbę zainteresowanych. Już Persona 5 Royal rozeszła się w niemałym nakładzie, odnowiona „trójka” zaś miała szansę przyciągnąć również starszych fanów serii. Dodatkowo bardzo dobre opinie recenzentów wieszczyły również sukces sprzedażowy.

I stało się – Persona 3 Reload jest sukcesem nie tylko w skali swojej premiery czy serii Persona, ale i całego Atlusa. Grę japońskiego producenta nabyło milion osób w ciągu tygodnia od premiery. Tym samym produkcja stała się najszybciej sprzedającym się tytułem w całej historii studia.

Sukcesu można upatrywać między innymi w tym, że Persona 3 Reload wystartowała na wielu platformach, czyli PlayStation 4 i 5, Xboksach One i Series S/X, a także pecetach. Wcześniejsze Persony lądowały z reguły na jednym lub dwóch PlayStation. Dopiero od „czwórki” w edycji Golden seria trafiła na PC, od wspomnianego zaś Royal pojawiła się na konsolach „zielonych” (ale dwa lata po premierze). Co ciekawe, gra jest dostępna też w Game Passie i pomimo tego wciąż sprzedała się w rekordowym tempie. Do kupna mogła też zachęcić większa niż w przypadku Royal liczba dostępnych języków (w tym polskiego).

Persona 3 Reload
Obecność gier w usłudze subskrypcyjnej Xboksa nie musi oznaczać słabej sprzedaży gry na innych platformach.

To już druga udana premiera od Segi, jaką otrzymaliśmy w tym roku (Atlus należy do Segi). Drugim sukcesem jest Like a Dragon: Infinite Wealth, która jest najlepiej ocenianą odsłoną serii. Ta również w ciągu jednego tygodnia się w milionowym nakładzie. Z tego powodu rozdała graczom wirtualne koszulki do ubrania w grze. Niemniej w tym przypadku uważałbym na określenie „shipped”, które równie dobrze może oznaczać pojawienie się kopii gier w sklepach, co nie zawsze równa się ich sprzedaży.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów154

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze