6
29.09.2022, 12:15Lektura na 3 minuty

PlayStation 5: Ile tak naprawdę kosztuje w Polsce konsola Sony?

Co prawda samo zakupienie PlayStation 5 graniczy z cudem, ale możemy jako tako określić, ile trzeba wydać, aby postawić taką konsolę u siebie w domu.

Jeśli chcielibyście zakupić PlayStation 5 bez żadnego dodatkowego zestawu gier czy akcesoriów, to życzę powodzenia w poszukiwaniach. Sklepy nieczęsto oferują taki luksus. Przez to nieraz problematyczne może być określenie faktycznej ceny konsoli od Sony, bo nieustannie musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, często w postaci dodatkowych gier czy kontrolerów. Należy też wziąć pod uwagę niedawną podwyżkę cen PS5 w wielu krajach, w tym Polsce. Przynajmniej użytkownicy Xboksów mogą spać spokojnie, bo Microsoft błyskawicznie zareagował na zmianę cen PlayStation i potwierdził, że sam nie planuje podwyżki.

Pierwotna, podstawowa cena PS5 z napędem wynosiła 2299 złotych. Po zwiększeniu ceny zrobiło się z tego 2618 złotych. Proszę też o wzięcie pod uwagę, że podane przeze mnie kwoty dotyczą edycji PS5 z napędem (i nie modelu B Chassis), a do tego wliczona jest w nie marża sklepu. Brałem pod uwagę ceny bez promocji.

  • Jako pierwszy przykład podam Media Expert, ponieważ ta konkretna oferta konsoli do zestawu daje nam jedynie Fifę 23 za 3099 złotych, więc mamy fajne pole do popisu. Odliczając cenę produkcji od Electronic Arts (279 złotych w Media Expert wersja na PS5), teoretycznie zostaje nam cena samego PlayStation 5: 2820,15 złotych.
  • Inaczej to wygląda w RTV Euro AGD, ponieważ tam za zestaw PS5 + Gran Turismo 7 + Horizon Forbidden West + Battlefield 2042 zapłacimy 3899 złotych, a po odjęciu cen wszystkich gier zostaje nam 3042 złote – czyli sporo więcej.
  • Sytuacja w Neonecie prezentuje się tak: połączenie PS5 z Fifą 23 i Horizon Forbidden West kosztuje 3299 złotych, po odjęciu gier kurczy się do 2721 złotych.
  • Jako kolejny kandydat nasuwa się Media Markt, lecz tutaj złapanie zwykłego PS5 z napędem i nie w edycji B Chassis to istny cud. Mnie się nawet udało, ale poszukiwania spełzły na niczym – aktualnie produkt jest niedostępny.
  • Pójdźmy więc dalej, chociaż wypływamy już na głębokie wody. To rzadkość, ale w Empiku możemy znaleźć samo PS5, bez żadnych dodatków ani zestawu... tyle że jest droższe niż każdy z nich, bo cena wynosi 4251 złotych. A raczej wynosiła, bo w trakcie pisania tego artykułu zniknęła i już jej tam nie uświadczymy.
  • Na Morele.net znajdziemy (od innego sprzedawcy) PS5 w zestawie z Horizon Forbidden West za równo 3700, a po odjęciu ceny gry zostaje nam 3381 złotych. Możemy zamówić Z TEGO LINKU, również od Morele.net, ale tutaj cena pokazuje 4713,09 złotych.

Tak więc kreuje się nasza polska rzeczywistość. Cena „gołej” konsoli PlayStation 5 może się wahać nawet od 2820 do 4713,09 złotych i to tylko w wybranych przeze mnie sklepach.

Jeśli chodzi o dostępność konsol, to tematu raczej nie ma co poruszać. Nie będę cytować klasyków, ale sytuacja praktycznie stoi w miejscu od dłuższego czasu, a większość ofert jest czasowo niedostępna lub po prostu wycofana.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów728

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane