9
26.08.2022, 09:30Lektura na 2 minuty

Microsoft reaguje na podwyżkę cen PlayStation 5

Zgadnijcie: czy gigant z Redmond poszedł drogą Sony i zaproponował nową, wyższą cenę Xboksów Series X/S?


Jakub „rajmund” Gańko

Sony poinformowało wczoraj ku uciesze wszystkich graczy o podwyżkach cen PlayStation 5. Sugerowana cena konsol wzrosła o 50 euro, a decyzja miała natychmiastowy efekt. Gracze nie zwlekali z komentarzami, co sądzą na ten temat, ale co ciekawe: na milczenie nie zdecydował się także Microsoft. Gigant z Redmont skomentował sytuację na łamach serwisu Windows Central.

Kolejny raz okazuje się, że konkurencyjny Xbox ma nieco inne podejście do graczy (nie żeby praktycznie nieograniczone zasoby Microsoftu nie miały na to wpływu).


Nieustannie oceniamy nasze interesy, aby zaoferować fanom jak najlepsze możliwości związane z graniem. Sugerowana cena naszego Xboksa Series S zostanie utrzymana na poziomie 299 dolarów / 250 funtów / 300 euro, a Xboksa Series X: na poziomie 499 dolarów / 450 funtów / 500 euro.


Krótko mówiąc: Microsoft nie przewiduje w najbliższym czasie podwyżek cen swoich konsol, mimo że też niewątpliwie dotknęła go inflacja i obecna sytuacja gospodarcza na całym świecie, o której wspominał wczoraj Jim Ryan. Przypomnijmy, że podobne stanowisko zajęło niedawno Nintendo.

Wychodzi więc na to, że w tej chwili to Sony wygląda na tę najgorszą firmę. Japończycy jednak z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z tego, że mogą sobie pozwolić na podwyżki cen, bo i tak ile konsol nie udałoby im się dostarczyć na rynek, to szybko utoną w morzu potrzebujących graczy. Świadczą o tym ostatnie wyniki finansowe firmy.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1875

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze