22
14.02.2020, 12:59Lektura na 2 minuty

PlayStation 5 może kosztować nawet 470 dolarów

Sony czeka jednak z decyzją na ruch Microsoftu.


Witold Tłuchowski

Na temat kolejnej generacji wiemy umiarkowanie dużo, co może dziwić, biorąc pod uwagę, że ich premiera będzie miała miejsce za stosunkowo niedługi czas. Microsoft co prawda zaprezentował nam wygląd swojego Xboksa Series X, a Sony zdradziło niemało szczegółów technicznych na zamkniętych prezentacjach, jednak gracze wciąż nie wiedzą, kiedy dokładnie i przede wszystkim za ile kupią nowe konsole.

Źródła Bloomberga donoszą, że cena ta może być zaś nie tak znowu niska. Informatorzy gazety twierdzą bowiem, iż koszty produkcji pojedynczego egzemplarza PS5 wynoszą ok. 450 dolarów, czyli 1760 zł. Jeżeli Sony chciałoby zachować się podobnie jak w przypadku obecnej na rynku konsoli (wytworzenie PS4 kosztowało w okolicach premiery 381 dolarów, a ono samo sprzedawane było za 399 dolarów), to piąte PlayStation musiałoby kosztować 470 dolarów. Szczególnym problemem dla firmy jest niezwykle drogi system chłodzenia (wg źródeł nawet kilka dolarów za jednostkę, gdy w większości innych sprzętów płaci się za niego poniżej dolara za jednostkę) – niezbędny, aby „piątka” działała bez zarzutu.

Zgodnie z doniesieniami Sony zwleka z decyzją dotyczącą ustalenia ostatecznej ceny i czeka na ruch Microsoftu. Firma może nawet sprzedawać PS5 poniżej kosztów produkcji (jak to miało miejsce przy okazji PlayStation 3 – a i tak w sklepach kosztowała początkowo 500 dolarów), byle tylko nie oddalić się zbytnio od konkurencji. Ogłoszenia w sprawie kwoty, jaką będziemy musieli dać za nowego Xboksa, spodziewać powinniśmy się podczas E3 – w tym okresie głos pewnie zabiorą też Japończycy.

Informatorzy Bloomberga potwierdzili również, że kolejne PS VR pojawi się na rynku po premierze PS5. Zapewniono także, iż epidemia koronawirusa nie ma (do tej pory) wpływu na przygotowania do produkcji PlayStation.

Nowa generacja konsol ma trafić do sklepów w okresie świątecznym.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane