37
2.06.2020, 08:23Lektura na 3 minuty

PlayStation 5: Sony przekłada pokaz gier na PS5 z powodu wydarzeń w USA

Zdaniem firmy sytuacja w kraju jest zbyt poważna, by skupiać się teraz na graniu.


Witold Tłuchowski

Twórcy PlayStation długo kazali nam czekać na jakiekolwiek informację dotyczące gier na „piątkę”. W końcu kilka dni temu zapowiedziano prezentację, która odbyć miała się już pojutrze. Ostatnie wydarzenia w USA sprawiły jednak, że Sony postanowiło przełożyć wydarzenie.

Po tym jak przed tygodniem policjant zabił podczas interwencji czarnoskórego mężczyznę, George'a Floyda, Ameryka zapłonęła. Pokojowe protesty przeciwko rasizmowi i brutalności policji opanowały cały kraj, przeradzając się z czasem w zamieszki paraliżujące kolejne miasta. Stany nie widziały takich scen od ponad 50 lat, a poparcie dla sprawy wyrażają kolejne osobistości i firmy.

W tej sytuacji Sony zdecydowało się zorganizować imprezę w innym terminie. Jakim? Tego jeszcze nie wiadomo.


Zdecydowaliśmy się przełożyć zaplanowane na 4 czerwca wydarzenie związane z PlayStation 5 na późniejszy termin. Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani możliwością zobaczenia gier na PS5, nie czujemy jednak, żeby teraz był czas na świętowanie. Na razie chcemy się wycofać i pozwolić usłyszeć wam ważniejsze głosy.


Jednocześnie firma opublikowała oświadczenie, w którym solidaryzuje się z czarnoskórą społecznością.

Podobne stanowisko zajmuje zresztą wiele innych firm z branży:

Czy w związku z tym możemy spodziewać się odwołania kolejnych prezentacji zapowiedzianych na najbliższe tygodnie? Po decyzji Sony nic nie jest wykluczone.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane