16
2.08.2011, 15:44Lektura na 1 minutę

PlayStation Vita posłuży jako kontroler PS3

Jednym z najważniejszych elementów Wii U jest tabletopodobny kontroler. Podobne rozwiązanie znajdzie się w Vicie – nowa przenośna konsolka Sony będzie mogła bowiem służyć, jako kontroler PlayStation 3.


Piotrek66

W trakcie tegorocznej konferencji Develop Phil Rogers, menedżer ds. badań i rozwoju w europejskim oddziale Sony, ujawnił nową funkcjonalność Vity – za pomocą konsolki będziemy mogli sterować grami na PlayStation 3.

Jak mówi:


Co możesz z tym zrobić? Oto kilka nudnych, technicznych pomysłów: na przykład możesz kierować obrazem z gry na PS3. Konsola może przesłać dane do Vity, która może je wyświetlić. Można wykorzystać unikalne opcje Vity – żyroskopu, przedniego i tylnego panelu dotykowego – jako kontroler PS3. Możesz też uruchomić program na obu urządzeniach i za pomocą sieci zsynchronizować statystyki z gry. To całkiem fajne – odpowiedzialny za to jest procesor PS3, podczas gdy Vita generuje grafikę.


Inną nową opcją zaprezentowaną w trakcie Develop było Remote Play – pozwoli ona przesyłać pliki wideo z PlayStation 3 na Vitę. Pokazano także funkcje, które już dobrze znamy – rozgrywkę multiplatformową oraz przenoszenie stanów rozgrywki pomiędzy PS3, a kieszonsolką. Ta ostatnia pozwoli kontynuować zabawę przerwaną na PlayStation 3 na Vicie.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze