14.01.2022, 14:46Lektura na 2 minuty
Wideo

Nowy gameplay z Pokémon Legends: Arceus

Najnowsze Pokémony ukaże się na Switchu jeszcze w tym miesiącu. By podgrzać atmosferę, Nintendo opublikowało 13-minutowy gameplay i kolejny zwiastun.


Patryk „Delighter” Żelazny

Uwaga, uwaga, trenerzy! Nintendo opublikowało 13-minutowy film ukazujący gameplay Pokémon Legends: Arceus, najnowszej odsłony słynnego cyklu. Tytuł przyniesie – przynajmniej w zamierzeniu – serii prawdziwą rewolucję, co możemy zobaczyć na świeżym gameplayu.

W grze będziemy mieli okazję zwiedzać region Hisui, mając do dyspozycji różne biomy, które z kolei pozwalają łapać inne Pokémony oraz zbierać surowce. Z zebranych materiałów możemy wytwarzać przedmioty takie jak wabiki czy Pokéballe. Co więcej, konkretne Pokémony pojawiają się nie tylko w zależności od biomu, ale również pory dnia czy pogody.

Obszar Hisui jest dość obszerny, zatem twórcy dają do dyspozycji graczy różne środki lokomocji, a będą to, uwierzcie lub nie, Pokémony! Na filmie pokazują tylko trzy z nich, kolejno lądowy, powietrzny i wodny, ale ma ich być więcej.

Hisuian Braviary
Screenshot z gry Pokémon Legends: Arceus
Nintendo

W grze możemy wykonywać zadania podzielone na dwa typy: prośby oraz misje. Te pierwsze to są zwykłe „poboczne taski”, które możemy robić, aby pomóc mieszkańcom regionu Hisui, natomiast drugie popychają fabułę do przodu.

Naszym interfejsem będzie zarządzać „Arc Phone”, tajemnicze urządzenie pozwalające nam robić... dokładnie to, co zazwyczaj pozwala interfejs. Przeglądać mapę, zaznaczać na niej misje, śledzić zadania i tym podobne.

Screenshot z gry Pokémon Legends: Arceus ukazujący mapę
Nintendo

Warto jeszcze krótko wspomnieć, że gra pozwala na dostosowywanie wyglądu naszej postaci.

Zapewne nikogo nie zaskoczy informacja, że walki w najnowszych Pokémonach są turowe. Za to ich urozmaiceniem jest możliwość wyprowadzania dwóch typów ataków.

Pojawią się też Alpha Pokémony, czyli coś w rodzaju mini-bossów. Łatwo je rozpoznać po większym rozmiarze i świecących na czerwono oczach.

Oczywiście w takiej sytuacji nie obyłoby się bez zwykłych bossów, charakteryzujących się złotą poświatą. Walka z nimi znacząco się różni, a zanim będziemy w stanie w ogóle wysłać jakiegoś Pokémona, będziemy musieli uspokoić bossa-awanturnika. Do tego potrzebujemy nieco zręczności (do unikania ataków) oraz specjalnych pocisków.

Filmik kończy się po złapaniu jednego z tych Szlachetnych Pokémonów. Nie ujawniono czy w grze znajdzie się tryb multiplayer lub cokolwiek, co pozwoli na potyczki z innymi graczami. Zapewne więcej dowiemy się w dniu premiery.

Pokémon Legends: Arceus trafi na Nintendo Switcha 28 stycznia.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze