2
28.02.2024, 09:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Pokemon Legends: Z-A – Nintendo zapowiedziało kontynuację Arceusa

Pokemon Legends Z-A wyjdzie w przyszłym roku na Nintendo Switchu.

Pokemon Company zapowiedziało nową grę w uniwersum kieszonkowych potworów. Nosi ona tytuł Pokemon Legends: Z-A  i jest kontynuacją dobrze przyjętego Arceusa z 2022 roku. Gra zadebiutuje w 2025 roku na Nintendo Switchu. Oprócz tego firma potwierdziła, że powstaje nowa odsłona Trading Card Game, która wyjdzie na platformach mobilnych.

Pokemon Legends: Z-A

Pokaz był bardzo ubogi w szczegóły. Akcja zapowiedzianego tytułu rozgrywać się będzie w Lumiose City znajdującym się w regionie Kalos, który zwiedzaliśmy już w Pokemon X/Y. Legends Z-A garściami ma czerpać z poprzednika – Arceusa, który wprowadził do serii otwarty świat wraz z nową mechaniką łapania stworków. Odsłona z 2022 miała też poważną wadę – mapa była szara i pusta. Bez względu na to Pokemon Legends: Arceus było wyczekiwanym powiewem świeżości w skostniałej serii i odniosło duży sukces, osiągając sprzedaż na poziomie około 6,5 miliona egzemplarzy w pierwszym tygodniu od premiery. 

To, co na pierwszy rzut oka odróżnia nadchodzącą odsłonę od poprzednika, to stylistyka. Tam, gdzie Arceus nawiązywał do estetyki starożytnej Japonii, Pokemon Legends Z-A wygląda futurystycznie, niemalże cyberpunkowo. Nintendo podkreśla, że akcja nowej przygody rozgrywa się w całości w Lumiose City, co oznacza, że otwarte równiny znane z poprzednika ustąpią miejsca bardziej miejskiemu otoczeniu.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów272

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze