3
24.11.2022, 09:15Lektura na 2 minuty

Pokémon Scarlet i Violet najszybciej sprzedającymi się grami w historii Nintendo

Po zaledwie 3 dniach od premiery Pokémon Scarlet i Violet Nintendo może pochwalić się łącznie 10 milionami sprzedanych kopii.


Patryk „Delighter” Żelazny

Najnowsze Pokémony, z premierą zaledwie kilka dni temu, to iście ciekawy fenomen. W teorii wszystko wyglądało ładnie, w praktyce niekoniecznie (co już było widać na zwiastunach), bo gdy gracze dostali egzemplarze w swoje ręce, szybko okazało się, że produkcja ma ogromne problemy z optymalizacją i masę błędów. Rzeczy, które można było tam zobaczyć, potrafiły niejednego przyprawić po prostu o ciarki, a studio i tak tonęło w preorderach.

Jaki z tego wniosek? Ano taki, że właśnie dzięki nowym Pokémonom twórcy pobili rekord najszybciej sprzedającej się gry w historii Nintendo. Mówimy tutaj o wyniku sięgającym 10 milionów sprzedanych egzemplarzy na przestrzeni zaledwie 3 dni. Z tego aż 4 miliony rozeszły się w samej Japonii, a 6 na reszcie świata. I dla sprecyzowania – jest to suma sprzedaży obu tytułów. Jeśli znacie japoński lub ufacie automatycznemu tłumaczeniu stron, to zachęcam do przeczytania oficjalnego oświadczenia Nintendo.


To najwyższy wynik w historii globalnej i krajowej sprzedaży w ciągu pierwszych trzech dni po wydaniu oprogramowania dla wszystkich konsol Nintendo, w tym Nintendo Switcha.


Nintendo

Jeszcze ciekawiej się robi, kiedy zerkniemy na recenzje gry choćby na takim Metacriticu. Na 63 oceny recenzentów tylko 1 jest negatywna, a łączny wynik to 76/100. Z kolei użytkownicy to niemalże odwrotność tego i na blisko 2 tysiące opinii, pozytywnych jest zaledwie 175 i ostateczny wynik w tym przypadku to biedne 2.9/10.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów728

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane