Półgodzinny gameplay z Dying Light: The Beast. Techland dzieli się szczegółami rozgrywki
Podczas otwarcia Summer Game Festu 2025 zaprezentowano nowy zwiastun Dying Light: The Beast, a przy okazji ujawniono datę premiery gry – 22 sierpnia. Trailer przybliżył główny wątek fabularny i przedstawił intrygującą postać Barona, nowego przeciwnika Kyle’a Crane’a.
Po weekendzie pełnym ogłoszeń, oficjalne konto gry udostępniło 30-minutowy fragment rozgrywki wraz z komentarzem twórców omawiającym najważniejsze aspekty mechaniki. Dowiedzieliśmy się z niego między innymi o dynamicznym, reagującym na warunki pogodowe środowisku, które można wykorzystać na swoją korzyść – przykładowo poprzez połączenie deszczu z elektrycznością.
Nieodzownym elementem, jak w poprzednich częściach, pozostaje parkour. Nowością jest tzw. Beast Mode, czyli specjalna zdolność Crane’a umożliwiająca zadawanie potężnych ciosów i rzucanie przedmiotami w przeciwników. Tryb ten przywodzi na myśl klasyczne przedstawienie furii Berserka.
Kolejnym kluczowym aspektem jest cykl dnia i nocy. Po zmroku zombie stają się szybsze, bardziej agresywne, a na powierzchnię wychodzą najgroźniejsze odmiany nieumarłych. W starciach możemy wykorzystywać różnego rodzaju rozpraszacze, które pozwalają unikać bezpośrednich konfrontacji.
W spin-offie serii pojawi się również możliwość przemieszczania się pomiędzy lokacjami za pomocą specjalnie przygotowanych pojazdów. Zgodnie z niedawnym wywiadem z Tymonem Smektałą, reżyserem serii, pierwotnie rozważano zastosowanie kamery z perspektywy trzeciej osoby. Po konsultacjach z graczami zrezygnowano jednak z tego pomysłu.
Tak jak wspominałem, Dying Light: The Beast ukaże się 22 sierpnia na pecetach, PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S. Posiadacze Dying Lighta 2 w wersji Ultimate otrzymają nowe przygody Crane’a całkowicie za darmo.
Co myślicie o zaprezentowanym fragmencie?
Czytaj dalej
-
Do Dying Light: The Beast nadciąga Koszmar. Aktualizacja 1.5 wprowadza nowe zasady przetrwania
-
2Dying Light: The Beast z ogromną aktualizacją. Zawiera Nową Grę+ i ponad 400 innych udogodnień
-
Darmowa porcja grozy. Halloweenowe nowości w Dying Light: The Beast i Dying Light 2: Stay Human
-
1To nie koniec rozwoju Dying Light: The Beast. Techland publikuje mapę rozwoju na kolejne tygodnie
