19.08.2021, 15:31Lektura na 4 minuty
Sponsorowany

Polska gra w ESO: przegląd najciekawszych addonów z The Elder Scrolls Online

W ramach programu Poland Plays ESO redakcja CD-Action postanowiła przybliżyć czytelnikom wielki i bogaty w przygody świat The Elder Scrolls Online. Na przestrzeni kolejnych dni spodziewajcie się z naszej strony wielu materiałów związanych z tym ogromnym MMORPG! Dziś bierzemy na tapet addony, czyli specjalne dodatki rozszerzające możliwości gry.


Art. sponsorowany

Addony (lub add-ony, czy AddOny, jak kto woli!) to specjalne (pisane z reguły przez graczy i entuzjastów) dodatki-wtyczki, swoiste DLC, które często ułatwiają/rozszerzają/zmieniają możliwości gier MMO. Pozwalają na przykład na zmianę interfejsu, czy wyświetlanie dodatkowych informacji na ekranie, np. w postaci dodatkowych progress barów czy statystyk. I choć obsługa addonów nie jest normą w świecie gier sieciowych, to spece z Zenimaksu szczęśliwie wprowadzili ich oficjalne wsparcie. W tym artykule przyjrzymy się więc kilku najbardziej znanym i przydatnym rozszerzeniom!

No dobra. Ale jak zainstalować addony do Elder Scrolls Online?
To bardzo proste. Możemy zrobić to ręcznie – w tym celu folder z rozszerzeniem wrzucamy do katalogu C:\Użytkownicy\<twoja_nazwa_użytkownika>\Dokumenty\Elder Scrolls Online\live\AddOns. Ważne: jeśli jakimś cudem folder AddOns nie istnieje, po prostu go stwórz.

Następnie, odpaliwszy grę, wszystkie zainstalowane addony znajdziemy w menu opcji po naciśnięciu klawisza Esc – rozszerzenia możemy przejrzeć jeszcze w menu głównym:

eso_addony_17c1n.jpg

O wiele wygodniejszą metodą na zarządzanie addonami jest instalacja aplikacji Minion (https://minion.mmoui.com). To menedżer rozszerzeń m. in. dla Elder Scrolls Online, który pomaga przeglądać interesujące nas “usprawnienia” i instalować je jednym kliknięciem, oraz, co ważniejsze: aktualizować. Obsługa jest banalnie prosta – bardzo polecamy!

Ci z graczy przyzwyczajeni do starych sposobów instalowania rozszerzeń, mogą przejrzeć stronę Nexus Mods i podstronę poświęconą właśnie naszemu ulubionemu MMO (https://www.nexusmods.com/elderscrollsonline). To zresztą największa strona poświęcona modom na świecie i jest stale aktualizowana. Weterani zaś na pewno znają ESOUI (https://www.esoui.com), czyli najstarszą stronę poświęconą addonom do ESO.

Warto też pamiętać, że addony instalują się na dysku C:\. Zapas wolnego miejsca na tej partycji jest więc mile widziany, a już szczególnie, gdy posiadamy dysk SSD.

PRZEGLĄD KILKU NAJCIEKAWSZYCH ADDONÓW ZNAJDZIECIE NA NASTĘPNEJ STRONIE. >

Redaktor
Art. sponsorowany
Wpisów152

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze