2
25.05.2023, 13:45Lektura na 2 minuty

Prince of Persia: Piaski Czasu – Remake dalej jest w powijakach. Jeszcze poczekamy

Ubisoft wyjawił, że prace nam remakiem Prince of Persia: Piasków Czasu wciąż znajdują się w fazie koncepcyjnej.


Patryk „Delighter” Żelazny

Podobnie jak w przypadku remake'u KOTOR-a, remake Prince of Persia: Piasków Czasu nie ma łatwo. Produkcja w zeszłym roku także zmieniała właścicieli (trafiła do twórców oryginału) i premiera została opóźniana. W teorii gra miała się ukazać w obecnym roku podatkowym, ale plan uległ zmianie. Potem Ubisoft postanowił odwołać zamówienia przedpremierowe i zwrócił graczom pieniądze. Biorąc pod uwagę najnowsze informacje, nie ma w tym nic dziwnego.

Na stronie Ubisoftu pojawił się wpis z wieściami dotyczącymi remake'u Prince of Persia: Piasków Czasu, który ma stanowić odpowiedź na masę zapytań od społeczności. O niektórych z tych rzeczy wiedzieliśmy już wcześniej, ale zamieszczam wszystko, bo sądzę, że będzie to stanowić dobre podsumowanie dotychczasowych prac.

  • Pieczę nad grą od około roku sprawuje Ubisoft Montréal, ale mimo to projekt wciąż znajduje się w fazie koncepcyjnej. Na tym etapie twórcy zbierają odpowiednią ekipę, ustalają priorytety i testują poszczególne elementy rozgrywki;
  • Choć Prince of Persia: Piaski Czasu jest pierwszą częścią trylogii (jest jeszcze Dusza Wojownika oraz Dwa Trony), tak Ubisoft nie ma na razie w planach stworzenia remake'u którejkolwiek z pozostałych;
  • W tym momencie nie ma żadnej informacji o chociażby orientacyjnej dacie premiery i właśnie z tego powodu developerzy zdecydowali się anulować preordery i zwrócić graczom pieniądze.

I w zasadzie to wszystko, czym podzielił się Ubisoft. Pierwszy zwiastun zapowiadający remake Piasków Czasu pojawił się już w 2020 roku, ale wygląda na to, że na premierę przyjdzie nam jeszcze naprawdę długo czekać.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1323

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane