2
24.07.2023, 16:45Lektura na 1 minutę

Przecieki na temat nowego kontrolera do Xboksa Series X/S. Znamy datę premiery

Nowy pad do Xboksa ma mieć swoją premierę już na początku sierpnia.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Microsoft szykuje się do wypuszczenia nowego kontrolera. Urządzenie, noszące wcześniej nazwę kodową Jemez, w oficjalnej dystrybucji ma być nazywane Stormcloud Vapor. Informacja została podana przez Billbil-kuna, którego przecieki bardzo często okazywały się być zgodne z rzeczywistością.

Cena nowego pada wynosić ma około 70 euro, a jego premiera rynkowa przewidywana jest na 8 sierpnia. Billbil-kun podkreśla, że termin debiutu może ulec zmianie, zwracając uwagę na to, że wcześniejsze urządzenia również spotykał taki stan rzeczy.

W samym 2023 roku Microsoft zaprezentował światu sześć różnych inkarnacji kontrolera do Xboksa Series X/S. Sprzedawane są najczęściej w wariancie cenowym zbliżającego się Stormcloud Vapor.

Zdarzają się jednak edycje specjalne. Za przykład posłużyć może model specjalny, zdobiony motywami z nadchodzącego Starfielda czy kolorowo-przezroczysty wariant z okazji startu Forzy Horizon 5. Znając więc tendencje zielonych do celebrowania swoich premier, możemy spodziewać się, że firma trzyma w zanadrzu kontrolery dla fanów między innymi Forzy Motorsport.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów326

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze