12.01.2022, 10:56Lektura na 2 minuty
Wideo

PUBG: Battlegrounds już od dziś dostępne za darmo

Spokojnie, jeśli kupiliście grę wcześniej, nie powinniście się czuć pokrzywdzeni z powodu przejścia produkcji na model F2P – twórcy o was nie zapomnieli.


Kuba „Herbarius” Chudzik

Stało się. Po wcześniejszych zapowiedziach i prawie pięciu latach od ukazania się we wczesnym dostępie PUBG: Battlegrounds (nie, to nie jest błąd – tytuł gry od sierpnia można oficjalnie rozwijać jako Playeruknown's Battlegrounds: Battlegrounds) przechodzi na model free-to-play.

Bez większego zaskoczenia, darmowa wersja gry jest nieco ograniczona i nie obędzie się bez mikropłatności. W dalszym ciągu będzie dostępna edycja premium pod postacią DLC Battlegrounds Plus, które między innymi umożliwi graczom rozgrywanie niestandardowych meczów, da dostęp do trybu rankingowego czy też pozwoli na szybsze zdobywanie punktów doświadczenia. Z kolei użytkownicy, którzy już wcześniej posiadali kopię gry, oprócz kont premium otrzymają także specjalne stroje i skórki do broni.

Krafton zapowiedziało także dalszy rozwój produkcji, który obejmie nie tylko aktualizacje i łatki, ale również nową zawartość – jak na przykład futurystyczną mapę nazwaną roboczo Codename: Kiki. Jej premiera została jednak przełożona na drugą połowę obecnego roku. Ostatni wydany obszar gry o nazwie Taego wprowadzał podobną do Call of Duty: Warzone mechanikę respawnów.

Głównym twórcą PUBG: Battlegrounds był Brendon Greene (szerzej znany jako Playerunknown), który trzy miesiące temu jednak rozstał się z Kraftonem i założył własne studio. Pomysł stopniowo wyewoluował z jego autorskiego moda DayZ: Battle Royale do Army II i po debiucie pełnej wersji pod koniec 2017 roku przyniósł prawdziwy boom na ten gatunek internetowych strzelanek.

Jak to często bywa w takich przypadkach, twórcy poprzez zmianę modelu biznesowego chcą poszerzyć bazę użytkowników. W grudniu 2017 tytuł bił rekordy popularności, gromadząc przy sobie w szczytowym momencie ponad 3 miliony jednocześnie bawiących się graczy W ostatnich miesiącach ich liczba nie przekraczała zaś w szczytowych momentach 400 tysięcy... a w tym momencie jest ich już 492 tysiące.

Podstawowa wersja PUBG: Battlegrounds jest od dzisiaj dostępna do pobrania za darmo. Tytuł ogracie na pecetach, Xboksie One i PS4.

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów138

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane