3
3.08.2023, 18:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Quake II Remastered: Przecieki mówią, że grę zobaczymy w przyszłym tygodniu

Gratka dla wszystkich fanów klasycznych strzelanek – wszystko wskazuje na to, że na tegorocznym QuakeConie dostaniemy oficjalną zapowiedź odświeżonej wersji Quake'a II.


Samuel Goldman

Pamiętacie, jak w czerwcu koreański urząd delikatnie zepsuł nam niespodziankę i zdradził istnienie zremasterowanego Quake’a II? Dziś pojawiły się na ten temat nowe i już bardziej konkretne informacje, wraz ze spodziewaną datą zaprezentowania odświeżonej produkcji. Odpowiada za nie nie kto inny, jak nieoceniony billbil-kun, mający na swoim koncie pokaźną listę potwierdzonych przecieków, ostatnio np. w kwestii lipcowego PS Plusa.

Na pierwszy ogień nazwa – nie będzie to Quake II Remastered, jak sugerowali wcześniej Koreańczycy, a po prostu Quake II. Czy nowa wersja „zastąpi” wydany 26 lat temu oryginał? Być może – na tę chwilę nie wiemy na jak duże zmiany względem oryginału możemy liczyć. Zapewne zmieni się podczas oficjalnej prezentacji gry, która zdaniem billbil-kuna odbędzie się na tegorocznym QuakeConie – to coroczne wydarzenie skupiające fanów produkcji id Software, które w tym roku startuje 10 sierpnia.

QuakeCon 2023 potrwa 3 dni i trudno przewidzieć, kiedy Quake II może zostać zaprezentowany, ale leaker dogrzebał się do informacji z nieaktywnej już strony ESRB (agencja oceniająca zawartość gier i określająca granice wiekowe tytułów wydawanych w Ameryce Północnej), w myśl której ocena dokonana przez agencję zostanie upubliczniona 11 sierpnia. Przy czym zaznacza, że oceny ESRB publikowane są zwykle po oficjalnych prezentacjach, więc wszyscy zainteresowani powinni wyczekiwać konkretów na otwarciu imprezy.

Ulepszona wersja „jedynki” wydana w 2021 roku pojawiła się na pecetach, PS5, PS4, Xboksach Series X|S, Xboksach One oraz Nintendo Switchu. Podobno kontynuacja celuje w dokładnie te same platformy, a z uwagi na to, że wydawcą gry będzie Bethesda możliwe, że gra pojawi się w dzień wydania w ofercie Game Passa.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1083

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze