26.05.2022, 14:30Lektura na 2 minuty

Ragnarok nadchodzi? Nowy God of War oceniony w Korei Południowej

Wygląda na to, że dalszy ciąg przygód Kratosa jest coraz bliżej. Pojawiła się pierwsza klasyfikacja wiekowa God of War Ragnarok.

W roku 2018 nordycka odsłona przygód Kratosa weszła z przytupem na rynek, właściwie z miejsca go podbijając. Gra okazała się tak dobra, że przez kolejne tygodnie nie schodziła ze szczytów list bestsellerów, a do kwietnia 2021 roku sprzedało się łącznie 19,5 miliona egzemplarzy. Na początku tego roku ukazała się także na komputerach, a gracze pecetowi również docenili to, co przygotowało Santa Monica Studio i zgodnie uznali, że warto było czekać.

To właśnie w 2021 miała wyjść kontynuacja God of War, jednak ostatecznie premiera została przeniesiona na 2022. Jakiś czas temu internet obiegły plotki o dalszych obsuwach, ale jeden z pracowników szybko je zdementował. Ragnarok jest więc albo na bardzo zaawansowanym etapie prac, albo niemal ukończony, a najświeższe informacje sugerują, że raczej to drugie.

Game Rating and Administration Committee to, żeby nie szukać daleko, odpowiednik europejskiego PEGI. Organizacja zajmuje się klasyfikacją gier wideo pod kątem ich zawartości. Czujne oko jednego z użytkowników Twittera wypatrzyło, że God of War Ragnarok doczekał się własnej oceny. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, iż jest to najwyższa możliwa nota – „nieodpowiednie dla młodzieży”. Dodatkowo w tytule znajdziemy sporo brutalności, wulgaryzmy, odniesienia do seksualności lub nagość, a nawet hazard, czyli wszystko to, do czego Kratos nas już dobrze przyzwyczaił.

To jednak nie koniec nowości, ponieważ w angielskim GeekyZone pojawił się merch związany z Ragnarokiem. Znajdziemy tam zarówno zwykłe t-shirty, jak i czapeczki czy pluszowego bohatera gry. Ba, jest nawet „brzydki świąteczny sweter”, który nie jest wcale taki brzydki.

God of War Ragnarok
God of War Ragnarok
God of War Ragnarok

Większość przedmiotów jest opatrzona informacją o przybliżonej dacie premiery – 30 września 2022 roku. Czy to właśnie wtedy wrócimy mroźną północ? Klasyfikacja gier odbywa się zwykle w czasie poprzedzającym premierę, jednak do tej pory Sony nie operowało konkretnymi datami. Mało prawdopodobne jest, że firma wypuści swój hipotetycznie największy, tegoroczny hit bez większej promocji. I choć E3 2022 zostało oficjalnie odwołane, to warto śledzić informacje na bieżąco. Coś mi mówi, że niedługo dowiemy się więcej...

Redaktor
Samuel Goldman

Człowiek (?) o co najmniej dwóch twarzach, PC Master Race z lenistwa, bo ciągle kiepsko idzie mi granie na padzie. Moja supermoc to nieprzyzwoicie duża wiedza na temat pewnej serii gier z akronimem w tytule, a supersłabość to liczne próby przejścia soulsów na klawiaturze. I koty. I dobre jedzenie. I dużo nieskończonych gier z wczesnego dostępu. I stare erpegi. I kawa. I...

Profil
Wpisów232

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane