1
14.05.2024, 08:00Lektura na 1 minutę

Red Dead Redemption może zmierzać na PC po 14 latach od premiery

Ktoś jeszcze czekał na premierę Red Dead Redemption na PC? No to już wkrótce może się doczekać.


Jakub „rajmund” Gańko

Red Dead Redemption to jedna z tych gier, której pecetowcy zawsze zazdrościli konsolowcom. Gdy w 2010 roku trafiła na PS3 i Xboksa 360, wszyscy podejrzewali, że zgodnie z ówczesną polityką Rockstara wobec chociażby serii GTA, po roku czy dwóch ukaże się również port na komputery osobiste. Mamy jednak rok 2024 i tak się nigdy nie stało.

Ale twórcy wciąż pamiętają o przygodach Johna Marstona, o czym przekonywał chociażby zeszłoroczny port na PS4 i Switcha, więc może nie wszystko stracone. Szczególnie że fani gier Rockstara doszukali się w kodzie źródłowym launchera tej firmy fragmentu wskazującego bezpośrednio na Red Dead Redemption i przytaczającego opis tej produkcji zakończony słowami „teraz dostępne na PC”.

Nic dziwnego, że sieć obecnie huczy od plotek. Odnaleziony fragmentu kodu źródłowego w launcherze Rockstara raczej nie pozostawia większych wątpliwości co do tego, że Red Dead Redemption lada moment może trafić na PC. W ten weekend gra będzie obchodzić 14. urodziny, więc lepszej okazji na ten wyczekiwany od lat port raczej nie będzie. Pytanie, czy znowu zostanie wycenione na 200 zł.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1879

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze