13
10.01.2020, 15:21Lektura na 2 minuty

Resident Evil 3: Remake bez trybu Mercenaries, wyborów i różnych zakończeń

Pokierujemy za to Carlosem – zawsze to jakiś zysk.


Witold Tłuchowski

Ostatnie State of Play zapamiętaliśmy właściwie tylko z jednego powodu: zapowiedzi remake'u Resident Evil 3. Chociaż nie była to wcale ogromna niespodzianka (twórcy przebąkiwali o takiej

możliwości już krótko po premierze „dwójki”, a do tego materiały promocyjne wyciekły na kilka dni przed prezentacją), wciąż nie zmniejszyło to radości fanów serii.

Do premiery jeszcze trochę czasu, ale w najnowszym numerze PlayStation Official Magazine pojawił się obszerny artykuł dotyczący odświeżonej trzeciej odsłony. Twórcy zdradzili redakcji kilka niesłyszanych do tej pory informacji – i z pewnością niektóre z nich nie ucieszą residentowych purystów. Zacznijmy jednak od pozytywów: przede wszystkim Carlos będzie grywalną postacią (obok oczywiście Jill), dzięki czemu zobaczymy przypisanego tylko mu „interesujące fragmenty”. Sama struktura rozgrywki ma być też bardziej otwarta niż w pierwowzorze, co sprzyjać będzie też działaniom Nemesisa – działaniami naszego prześladowcy kierować będzie rozwinięta wersji sztucznej inteligencji znanej z „dwójki” (chociażby o to, że będzie w stanie używać broni). Twórcy chwalą się zresztą, iż wygląd ikonicznego przeciwnika uzyskano dzięki zastosowaniu fotogrametrii.

Z mniej wesołych informacji: nie uświadczymy lubianego przez graczy trybu Mercenaries. Jego brak wynagrodzić ma nam multiplayerowy Project Resistance... ale dobrze wiecie, co fani o nim myślą. Dodatkowo w Resident Evil 3 nie będzie kojarzących się z tą odsłoną wyborów QTE – w tytule z 1999 często byliśmy stawiani w sytuacjach, w których musieliśmy szybko zdecydować się na jedną z dwóch opcji. Wpływało to zarówno na rozgrywkę, jak i fabułę, mogąc doprowadzić nas do różnych zakończeń. Tych ostatnich również nie powinniśmy się spodziewać – z pewnością jest to wielka szkoda.

Resident Evil 3 będzie miało premierę 3 kwietnia na pecetach, PS4 i Xboksie One.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef newsroomu oraz działów zapowiedzi i Info.

Profil
Wpisów5423

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane