1.06.2024, 06:30Lektura na 2 minuty
Wideo

„Return to Silent Hill”: Pierwszy zwiastun nadchodzącej ekranizacji Silent Hilla 2

Konami zdecydowało się pokazać pierwszy zwiastun ekranizacji Silent Hilla 2 i trudno powiedzieć, czy jest to dobra wiadomość...


Samuel Goldman

Na wczorajszym Silent Hill Transmission mogliśmy obejrzeć materiał, w którym reżyser nadchodzącego filmu opowiada o swoim dziele. Całość przeplatało kilka scen zza kulis produkcji, jednak Konami z sobie tylko znanych przyczyn nie zdecydowało się na opublikowanie pełnego zwiastuna. Zrobili to prawie dobę później, dzięki czemu mogę donieść, że „Return to Silent Hill” będzie wyglądało tak:

Chyba nie ma sensu komentować doboru aktorów, chociaż Jeremy Irvine („Droga do zapomnienia”, „Niech będzie teraz”) jako James może wzbudzić większe emocje, niż oryginalna twarz protagonisty w growym remake’u Silent Hilla 2... 

Reżyserem „Return to Silent Hill” jest Christophe Gans, który ma na swoim koncie także pierwszą ekranizację z 2006 roku. Gans we wczorajszym materiale tłumaczył, że jego wizja tej klasycznej historii będzie odmienna od tej, którą zobaczymy w grze, tymczasem w zasadzie wszystkie sceny zwiastuna pokazują mniej lub bardziej karkołomnie odtworzone fragmenty właśnie z gry. Ponadto Gans miał dziesięcioletnią przerwę w reżyserowaniu filmów i w tym zwiastunie to widać – całość wygląda na przestarzały fanowski film, którymi lata temu obrodziło na YouTube.

Chociaż bardzo trudno mi zbagatelizować aktualne wnioski, chyba rozsądnie będzie poczekać z oceną „Return to Silent Hill” do premiery całości. Niestety trailer nie zawierał daty premiery, ale „comig soon” sugeruje, że może wkrótce dowiemy się czegoś więcej.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1228

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze