31.05.2024, 07:00Lektura na 1 minutę
Wideo

„Return to Silent Hill”: Reżyser opowiada o powstawaniu filmu

W tworzeniu ekranizacji Silent Hilla 2 weźmie udział również Akira Yamaoka.


Samuel Goldman

Od niedawnego ogłoszenia było wiadomo, że dzisiejsze Silent Hill Transmission poruszy również inne kwestie związane z marką, a nie skupi się tylko na Silent Hillu 2. Obok remake’u, kolejnym pewnym projektem z uniwersum jest film „Return to Silent Hill”, będący, jakżeby inaczej, ekranizacją drugiej części gry. Dziś dostaliśmy niedługi materiał zza kulis, w którym reżyser streszcza swoją wizję ekranizacji Silent Hilla 2.

Cały materiał ogranicza się do gadającej głowy i kilku ujęć zza kulis lub ze starszej ekranizacji tego samego twórcy, ale przynajmniej dowiedzieliśmy się, w którą stronę to zmierza:

Obraz reżyseruje Christophe Gans, który ma na swoim koncie m.in. „Silent Hill” z 2006 roku, a w głównych rolach zobaczymy Jeremy’ego Irvine’a oraz Hannah Emily Anderson. Będzie też Piramidogłowy – tym razem wreszcie zobaczymy go w historii, do której oryginalnie przynależy…

Gans twierdzi, że chce podejść do tej ekranizacji z należytym szacunkiem i dokładnością, której wymaga obecność ikony świata Silent Hilla – Akira Yamaoka ponownie wyczaruje ścieżkę dźwiękową. Premiera? Brak konkretnej daty, a zaprezentowany materiał nie zawiera żadnych wskazówek, dzięki którym można by było zgadywać.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1228

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze