3
21.05.2024, 09:00Lektura na 1 minutę

Rynek gier na PC urósł w zeszłym roku bardziej od konsolowego

Najnowszy raport Newzoo sugeruje spory wzrost rynku pecetowego.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Newzoo opublikowało raport dotyczący branży growej w 2023 roku. Wynika z niego, że rynek pecetowy wzrósł aż o 8%, za to konsolowy – o 0,3%. Mobilne produkcje zaliczyły spadek o 2,1%. Pod uwagę oprócz standardowej sprzedaży gier brane były również mikrotransakcje oraz subskrypcje. 

Newzoo
Newzoo

Jeżeli chodzi o rynkowe wartości, pierwsze miejsce na podium dalej zajmują mobilki, odpowiadając za niemal połowę przychodów całego segmentu gamingowego. Poprzedni rok uznawany jest przez Newzoo jako czas regeneracji, a tendencja do coraz częstszej międzyplatformowości ma być korzystnym czynnikiem wpływającym na wzrost całej branży. 

Z niecierpliwością czekamy na raport za rok 2024 w kontekście zmian, jakie mogą przynieść ze sobą masowe zwolnienia i pozamykane studia. Polecamy również zerknąć do poprzedniej analizy Newzoo, w którym wyszło na to, że gracze najchętniej sięgają po po tytuły sprzed kilku lat


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów456

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze