20
7.05.2024, 14:00Lektura na 2 minuty

Xbox zamyka 4 studia, w tym twórców Redfalla oraz Hi-Fi Rush

Jason Schreier podzielił się nieciekawymi informacjami na temat rodziny studiów Xboksa.


Jakub „rajmund” Gańko

Źle się dzieje w Microsofcie, ale to wiadomo nie od dziś. Teraz jednak można dodać do tego jeszcze konkretniej: źle się dzieje w rodzinie Xbox Games Studios. Jak donosi Jason Schreier, a więc bardzo wiarygodne źródło wszelkich zakulisowych działań w naszej branży, gigant z Redmond podjął decyzję o zamknięciu czterech studiów. Jeśli zastanawialiście się ostatnio, co z obiecanymi postaciami do Redfalla, to chyba właśnie poznaliśmy odpowiedź...

Arkane Austin, a więc twórcy nieszczęsnej strzelanki o wampirach, najwyraźniej wbrew wcześniejszym obietnicom nie będą mieli okazji do naprawienia swojej gry, ponieważ ich studio zostanie zamknięte. Podobny los czeka Tango Gameworks mające na koncie dwie odsłony The Evil Within, Ghostwire: Tokyo oraz ciepło przyjęte, zeszłoroczne Hi-Fi Rush. W odróżnieniu od twórców Redfalla, w tym przypadku wydaje się to być bardzo przykra niespodzianka.

Pozostałe dwa studia, których żywot zostanie ukrócony, to już znacznie mniej znane marki: Alpha Dog Studios oraz Roundhouse Games. Pierwsze z nich specjalizowało się w produkcjach mobilnych (w zeszłym roku dało nam Mighty Dooma), drugie zaś składało się z byłych pracowników Human Head Studios i dopiero pracowało nad niezapowiedzianym projektem. Teraz ma zostać połączone z Zenimax Online Studios.

Jason Schreier obiecał, że wkrótce poznamy więcej szczegółów.


Aktualizacja:

Sytuację potwierdził IGN, przytaczając treść maila rozesłanego do pracowników przez Matta Booty'ego. Szef Xbox Game Studios uzasadnił zamknięcia zmianą priorytetów firmy, jeśli chodzi o gry i zasoby. Potwierdził także, że rozwój Redfalla został zakończony, a więc gra nie doczeka się już więcej aktualizacji, chociaż jej serwery pozostaną wciąż czynne.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1907

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze