6.02.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Silent Hill: The Short Message pobrano już ponad milion razy

Konami pochwaliło się, że Silent Hill: The Short Message zaliczył już ponad milion pobrań z PS Store'u.

Konami zaskoczyło na ostatnim pokazie State of Play fanów serii Silent Hill, nie tylko pokazując nowy materiał z remake'u Silent Hilla 2, lecz także udostępniając za darmo The Short Message (tak naprawdę to nie, wszyscy wiedzieliśmy o tym z wcześniejszych plotek). Odświeżenie najsłynniejszej odsłony cyklu szykowane przez krakowiaków wciąż niestety rozczarowuje, ale The Short Message okazało się całkiem solidnym powrotem Japończyków do tej marki... no, przynajmniej jeśli ktoś nie oczekiwał drugiego P.T.

Teraz Konami pochwaliło się, że w niespełna tydzień Krótka Wiadomość została pobrana z PS Store'u ponad milion razy. Przypominam, że tytuł został wydany wyłącznie na konsole PS5.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sięgnąć po The Short Message, a macie w domu ostatni sprzęt Sony, to zachęcam, byście dali szansę temu tytułowi. Nie jest to co prawda horror psychologiczny na miarę dawnych odsłon Silent Hilla, ale jest w nim muzyka Akiry Yamaoki, a główną maszkarę zaprojektował Masahiro Ito, twórca Piramidogłowego. Pod kątem historii bliżej mu do Life is Strange, ale nawet jeśli wyłożono ją trochę zbyt dosłownie, niesie ze sobą ważne przekaz – o czym opowiedział szerzej Łukasz Morawski, a ja się z nim w pełni zgadzam.

Silent Hill: The Short Message pobierzecie bez żadnych dodatkowych opłat TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1821

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze