10.06.2022, 11:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Silent Hill: Zobacz gameplay z fanowskiego remake’u „jedynki”

Studio Codeless Games udostępniło gameplay z fanowskiego remake’u gry Silent Hill na najnowszym silniku Unreal Engine 5.


Michał „Perzi” Perzanowski

Studio Codeless zajęło się odtworzeniem niektórych scen z gry Silent Hill na silniku Unreal Engine 5. Nie planuje upubliczniać tego projektu, a to wielka szkoda. Na krótkim fragmencie rozgrywki tytuł prezentuje się bardzo ładnie. Większość fanów Silent Hilla uzna ten fanowski projekt za świetny.

Nowa technologia ma wiele zalet, o czym wspominali m.in. pracownicy CD Projekt Red.

Po wielu pozytywnych komentarzach, twórcy z Codeless Studio zmotywowali się do dalszej pracy i do zwiastuna ze stycznia dodali teraz krótki gameplay.

Zaimplementowanych zostało kilka podstawowych elementów rozgrywki. Jak na ironię, wygląda to znacznie lepiej niż moglibyśmy się spodziewać od Konami. Wystarczy zresztą spojrzeć na to, co wydarzyło się z serią PES.


Wciąż pracujemy nad fanowskim remakiem klasycznego Silent Hilla! Oto rozgrywka w czasie rzeczywistym w jednym z naszych ulubionych obszarów: Midwich Elementary School.


Codeless Games

Twórcy nie mają licencji na opublikowanie swojego dzieła, więc w remake Silent Hilla raczej prędko nie zagramy. Możemy jedynie podziwiać odświeżoną wersję, za którą być może zabiorą się kiedyś właściciele praw.

Na Unreal Enginie 5 pojawia się coraz więcej starszych produkcji w swojej odświeżonej wersji. Efekty są powalające. Na YouTubie mamy ostatnio zalew filmików, na którym twórcy prezentują własne remake’i. Jak choćby ten z GTA: Vice City, który zebrał już ponad 1,2 mln wyświetleń.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów127

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane