5.02.2024, 15:00Lektura na 1 minutę

Skate 4 oficjalnie trafi na Steama. Zamknięte testy również w drodze

Skate powraca jako gra free-to-play. Do tego nie będziemy zmuszeni odpalać produkcji z kolejnego launchera.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

W kwietniu minie 14 lat od premiery ostatniej części Skate. Mniej więcej w tamtym okresie obserwowaliśmy schyłek popularności deskorolek w gamingu, chociaż w 2020 roku mogliśmy poczuć powiew nostalgii za sprawą remake’u pierwszej i drugiej odsłony Tony Hawk’s Pro Skater. Swoją drogą na 25-lecie przyszykowano ciekawe wydarzenie.

Wróćmy na chwilę do Skate’a, który został zapowiedziany również w 2020, jednak do tej pory funkcjonował sobie na uboczu, z dala od branżowych reflektorów. Teraz w końcu przyszła na konkrety. Grę będziemy mogli dodać do naszej steamowej biblioteki, co oznacza, że nie będzie ona ekskluzywna jedynie dla platformy Electronic Arts. Wszystko zostało potwierdzone przez twórców w ramach specjalnego panelu Q&A. Ruch całkiem sensowny, Skate zyska dzięki temu ogromną bazę użytkowników, których z pewnością skusi darmowość produkcji. 

Do tego twórcy zapowiedzieli kolejną serię testów na konsolach. Kiedy to nastąpi? Na pewno w 2024. Kiedy wyjdzie gra? „Na pewno przed 2050” – ogłosił podczas panelu Q&A jeden z twórców (które swoją drogą miało miejsce w grudniu 2023 roku – Skate jest serio na uboczu gamingu). Wiemy na pewno, że tytuł pojawi się na PC, PS5 oraz Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów332

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze