10.05.2024, 15:00Lektura na 3 minuty

Sonic Mania Plus, Braid i 3 inne gry trafią do abonamentu Netfliksa

Netflix krok po kroku buduje swoją bibliotekę gier, tym razem uzupełniając ją o Sonica i Braida.

Biblioteka gier wydanych na Netfliksie zbliża się powoli do setki, a znajdziemy w niej między innymi dodanego w marcu Hadesa czy Game Dev Tycoona. Firma produkuje również własne gry bazujące na znanych serialach czy filmach, których notabene ma już sporo w planach. W samym maju subskrybenci tego VOD dostaną dostęp do pięciu kolejnych tytułów, w tym grę z najsłynniejszym niebieskim jeżem na świecie.

Netflix w niedawnym komunikacie ogłosił, że w jego usłudze zadebiutują w maju: Sonic Mania Plus, Braid Anniversary Edition, Paper Trail, Katana Zero i Netflix Stories: Virgin River. Pierwsza z nich właściwie już od momentu wypuszczenia komunikatu stała się dostępna dla wszystkich abonentów na ich telefonach. Pierwotnie Sonic Mania Plus zadebiutowała na konsolach oraz pececie w sierpniu 2017 roku i nawiązuje do starszych odsłon serii sprzed ponad 30 lat. Zawiera zarówno odświeżone poziomy, jak i zupełnie nowe, a do grywalnych postaci należą: Sonic, Tail i Knuckles.

Braid Anniversary Edition to odświeżona wersja gry z 2008 roku i jest jednym z bardziej znanych przedstawicieli rosnącego wtedy rynku gier niezależnych. Oprócz odświeżonej grafiki i dźwięków zawiera ponad 15 godzin wywiadów oraz komentarzy dotyczący tworzenia gier. Jego premiera została ciut opóźniona i ustalono ją na 14 maja. Abonentów Netfliksa czeka ekskluzywny poziom, niedostępny w wersjach konsolowych i pecetowej.

Paper Trail jest niewydaną jeszcze przygodówką z łamigłówkami i stanowi debiutancki projekt Newfangled Games. Opowiada o Paige, która opuszcza dom, aby rozwinąć swoje dotychczas zdobyte umiejętności na uniwersytecie. Grę można przetestować dzięki wersji demonstracyjnej, dostępnej na Steamie. Zadebiutuje tam, jak i w abonamencie Netfliksa, 21 maja.

Katana Zero to pixelartowa platformówka akcji stworzona przez studio Askiisoft i wydana przez Devolver Digital jeszcze w 2019 roku. Tytuł zaskarbił sobie serca graczy na Steamie, gdzie na ponad 56 tysięcy recenzji 98% jest pozytywnych. Wcielamy się w nim (a jakże) w wojownika z kataną, który błąd popełnić może tylko raz – jeden zebrany cios oznacza natychmiastową śmierć. Debiut Katana Zero na Netfliksie ma przypaść na maj, lecz nie ujawniono, którego dnia.

Ostatnia z gier jest kolejną z serii Netflix Stories i zabierze nas nad Virgin River. Gra jest swego rodzaju visual novelą, w której tworzymy własną postać i bazuje na serialu o tym samym tytule. Odwiedzimy w niej znane z pierwowzoru lokacje oraz poznamy tamtejszych bohaterów. Premiera Netflix Stories: Virgin River nastąpi 29 maja.

Do zagrania we wszystkie wymienione gry potrzeby jest rzecz jasna abonament Netfliksa, a także telefon bądź tablet z dedykowaną aplikacją.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów180

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze