3
20.09.2022, 07:15Lektura na 2 minuty
Plotka

Sony może szykować nowy model PlayStation 5 z odpinanym napędem

Najnowsze przecieki dotyczące nowego modelu PS5 zwiastują koniec dylematów związanych z zakupem PlayStation 5 w wersji z napędem lub bez.


Jakub „rajmund” Gańko

Ostatnio trafił do sklepów nowy, lżejszy model PlayStation 5, a Sony ewidentnie bada różne możliwości w obliczu powolnej sprzedaży konsoli i niedawnej podwyżki jej cen. Za sytuację odpowiada oczywiście trwający wciąż niedobór półprzewodników, przez co podaż nie nadąża za popytem. Między bajki wsadziłbym na razie wszelkie plotki na temat ewentualnych modeli Pro, ale najnowszy przeciek od Toma Hendersona wydaje się bardzo ciekawy.

Według informacji, które dziennikarz zamieścił na łamach portalu Insider Gaming, wynika, że Sony miałoby zastąpić wszystkie obecne dostępne (albo i niedostępne) na rynku modele PS5 zupełnie nowym wariantem. D Chassis, bo tak właśnie się go określa, miałby mieć praktycznie niezmienione części, natomiast istotną nowością byłby... odpinany napęd podłączany przez dodatkowy port USB typu C z tyłu konsoli.


Ten nowy model PlayStation 5 miałby być sprzedawany oddzielnie lub w komplecie z odłączanym napędem. Z tego, co rozumiem, napęd można by było także nabyć osobno, więc gdyby komuś ten element się zepsuł, nie trzeba by było kupować zupełnie nowej konsoli.


Źródła Hendersona zapewniają, że nowy napęd nie rujnowałby estetyki konsoli, a dzięki niemu można przypuszczać, że nowy model byłby dla Sony kolejnym krokiem do uczynienia PlayStation 5 lżejszym i nieco mniejszym. Jeśli przy okazji udałoby się poprawić dostępność konsoli, to czemu nie?

Nowe PS5 miałoby trafić do sklepów mniej więcej za rok, we wrześniu 2023.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1142

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane