1.08.2022, 20:00Lektura na 2 minuty

Sony usuwa z PlayStation 5 funkcję, z której prawie nikt nie korzystał

Sony poinformowało, że usunie wkrótce funkcję Wyróżnień z PlayStation 5. Była ona wprowadzona wraz z debiutem konsoli na rynku, ale zdecydowana mniejszość użytkowników w ogóle o niej wiedziała.


Michał „Perzi” Perzanowski

Mało znana opcja pozwala pochwalić innego gracza w trybie online. Wyróżnienia są wysyłane anonimowo, a w ciągu 12 godzin można przyznać je tylko jedno i to jednemu graczowi. Aby uchronić społeczność przed sztucznym nabijaniem honorowych punkcików, nie można przyznawać wyróżnień znajomym i zablokowanym przez siebie graczom.

Swoje wyróżnienia możecie zobaczyć w zakładce Profil, a następnie Wyróżnienia. Dzielimy je na cztery kategorie. To Uczynność, Serdeczność, Sportowa postawa oraz Lider. Chyba nie trzeba wyjaśniać, co przedstawiają poszczególne z nich.


Od jesieni 2022 roku funkcja Wyróżnienia na PlayStation 5 nie będzie już obsługiwana. Funkcja nie uzyskała spodziewanej przez nas liczby użytkowników, dlatego skoncentrujemy się na innych rozwiązaniach. Zachęcamy społeczność do dalszego przesyłania sobie pozytywnych wiadomości.


Sony Interactive Entertainment

Nie znamy przyczyny takiej decyzji. Może środowisko graczy nie jest tak pozytywne, na ile oceniło Sony? A może faktycznie to mało znacząca funkcja, która tylko rozprasza od tego, co najważniejsze? Przyznajcie w komentarzach, czy korzystaliście z Wyróżnień!

Sony ogłosiło przy okazji start bety nowej wersji systemu obsługującego PlayStation 5. Gracze mają otrzymać od dawna wyczekiwane zmiany.

Pojawienie się konsoli PlayStation 5 wiązało się z wprowadzeniem innych nowości. Gracze zyskali w interfejsie karty z sugerowanymi atrakcjami, czy możliwość dołączenia do określonej sekcji gry. Słabsi mogą podszkolić się dzięki wbudowanym poradnikom. Na temat popularności tych elementów systemu PS5 nie mamy informacji.

PlayStation 5 rozeszło się w ostatnim kwartale w 2,4 mln sztuk, co stanowi wzrost o 400 tys. w porównaniu z poprzednim kwartałem. Łącznie do końca czerwca najnowsza konsola Sony znalazła więc 21,7 mln nabywców.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów171

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane